“Związany z poprzednikami pracownik został zwolniony dyscyplinarnie” – napisał wczoraj na Twitterze wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Bartosz Kownacki. Jak się okazuje, dyrektor sprzedaży w spółce pracował od września 2016 roku.

– Zwolnienie nie kończy sprawy (…) jestem zbulwersowana tym, co się stało. Oczekuję wyjaśnień – powiedziała pytana o sprawę przetargu premier Beata Szydło i dodała, że poleciła “ministrowi Kowalczykowi, który w moim imieniu pełni nadzór nad Skarbem Państwa, pełne wyjaśnienie sprawy i również wyciągnięcie konsekwencji, jeżeli będzie taka potrzeba, ale oczekuję przede wszystkim na wyjaśnienia, co się wydarzyło.”

Reklamy

Autosan nie wystartował w przetargu na autobusy dla wojska, wycenianym na ok. 30 mln zł, bo pracownik spóźnił się 20 minut ze złożeniem oferty. Dyrektor sprzedaży spółki został za to zwolniony dyscyplinarnie. Jak się okazuje, osoba ta rozpoczęła pracę w firmie we wrześniu zeszłego roku – podał RMF FM, czyli już po tym, jak Autosan został przejęty przez państwową grupę zbrojeniową. Tymczasem wczoraj wiceminister obrony napisał na Twitterze, że zwolniony pracownik był związany z “poprzednikami”.

Biuro prasowe Polskiej Grupy Zbrojeniowej podało jednak, że dyrektor sprzedaży w Autosanie został zatrudniony we wrześniu 2016 roku przez poprzedniego prezesa Marka Opowicza, który pełnił funkcję od kwietnia 2016 roku do końca maja tego roku.
Następnie Opowicza w fotelu zastąpił obecny prezes Michał Stachura. Obecny zarząd, na co wskazał we wpisie wiceminister Kownacki, działa zatem od trzech miesięcy. Warto jednak zaznaczyć, że obaj prezesi Autosanu byli powołani już za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Internauci wytknęli to Kownackiemu.

https://twitter.com/I_Dziewica_IVRP/status/900314328926220288

Źródło: TVN24, Twitter

Poprzedni artykułOgromna podwyżka cen leków. Będą protesty
Następny artykułDobry pomysł Nowoczesnej? Zlikwidować zbędny urząd wojewody