Poseł PO Krzysztof Brejza opublikował w sieci dokument, z którego wynika, że Fundacja Prasowa “Solidarności”, od lat 90. finansowe zaplecze partii Kaczyńskiego, była właścicielem praw do organizacji konkursu na najpiękniejszą Polkę.

Krzysztof Brejza z PO nie po raz pierwszy wygrzebał stary artykuł dotyczący polityków PiS. Teraz zamieścił w sieci zdjęcie jednego z dokumentów dotyczących Fundacji Prasowej “Solidarności” (kilka lat temu przemianowanej na Instytut Lecha Kaczyńskiego). To kontrolowana przez środowisko PiS organizacja, pełniąca rolę bezpiecznej przystani i finansowej poduszki dla współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Tam znajdowali zatrudnienie najbardziej zaufani członkowie tzw. zakonu PC.

Reklamy

Fundacja powstała na majątku “Expressu Wieczornego”, który Porozumienie Centrum przejęło na początku lat 90.. Wtedy rozdzielano postkomunistyczny majątek. Dziś jego głównym składnikiem jest spółka Srebrna. Początkowo próbowano kontynuować wydawanie gazety, ale czytelnicy nie byli zainteresowani partyjnym periodykiem. Pod koniec PRL-u to właśnie “Express Wieczorny” był organizatorem konkursu piękności. Formalnie zajmowała się tym specjalna spółka Biuro Miss Polonia. Na opublikowanym przez Brejzę dokumencie można przeczytać, że rada fundacji wyraża zgodę, by jej prezes Sławomir Siwek spróbował sprzedać udziały w dwóch spółkach. Jedna z nich to właśnie Biuro Miss Polonia.

 

Źródło: Wirtualna Polska

Poprzedni artykułDobry pomysł Nowoczesnej? Zlikwidować zbędny urząd wojewody
Następny artykułSzydło znowu wprowadziła Polaków w błąd. Na jaw wychodzą bulwersujące szczegóły przetargu na autobusy