– Zarząd Autosanu złożył do rady nadzorczej wniosek o rozpatrzenie celowości dalszej działalności – powiedział w rozmowie z Onetem Czesław Mroczek, poseł PO, były wiceminister obrony. Wczoraj okazało się, że firma straciła szansę na niemal 30 milionowy kontrakt na dostawę autobusów dla polskiego wojska. W efekcie w przetargu wystartowała tylko firma niemiecka i to ona podpisała kontrakt.

“To nie był głupi błąd, czy jakaś historia, której można było uniknąć, tylko efekt rocznego bałaganu. Ta firma nie ma produktu, który wojsko mogłoby kupić i na tym polega problem – powiedział Mroczek i podkreślił, że firmy zbrojeniowe kontrolowane przez MON dokapitalizowały Autosan kwotą około 55 milionów złotych. Teraz, gdy spółka odpadła z przetargu dla wojska, mogą stracić fundusze.

Z informacji, jakie uzyskał poseł wynika, że spółka przez niespełna rok przejadła większość pieniędzy, które wpompowały tam Huta Stalowa Wola i PIT Radwar. “Po roku działalności spółka stoi na krawędzi bankructwa. Z informacji, jakie do mnie dotarły, wynika, że zarząd Autosanu złożył do rady nadzorczej wniosek o rozpatrzenie celowości dalszej działalności statutowej” – powiedział poseł i podkreślił, że firma po prostu nie ma odpowiednich produktów do zaoferowania wojsku. “Firma przejęła technologię produkcji autobusów z dawnego Autosanu, ale nie dostosowała oferty do wymagań rynku, w szczególności do potrzeb wojska. Zarząd, który przypomnę, zmieniał się w ciągu roku aż dwukrotnie, jak ognia bał się, że ich oferta zostanie odrzucona, ale w konsekwencji afery opinia publiczna i tak dowiedziała się o tym, co się dzieje z Autosanem” – podsumował Mroczek. Całość skomentował były minister obrony narodowej w rządzie PO Tomasz Siemoniak: “Macierewicz z p.Kownackim doprowadziliby do upadku nawet kopalnię złota.”

Reklamy

Przypomnijmy. Autosan starał się o start w przetargu, ale jego ofertę odrzucono, bo została złożona 20 minut po czasie. Najcelniej skomentowali to rysownicy.

A my po raz kolejny przypominamy, że Autosan produkuje niskopodłogowe autobusy miejskie dostosowane do potrzeb ludzi na wózkach.

Źródło: FAKT, Twitter, Onet

Poprzedni artykułZdecydowana większość Polaków nie chce Kaczyńskiego. Sondaż nie pozostawia złudzeń
Następny artykułPrzepłacili 40-krotnie. Wpadka z Autosanem to tzw. “mały pikuś”.