Konflikt pomiędzy Szydło a Duda pogłębia się. Do rozłamu coraz bliżej

“W kwestii zmian w sądownictwie to rząd ma rację. Jednak spór, rozmowa, wymienianie się argumentami to przecież sól demokracji” – stwierdziła w wywiadzie dla “Gazety Polskiej” premier Beata Szydło.

Szydło podkreśliła w wywiadzie, że reforma sądownictwa w Polsce jest potrzebna oraz że “Polacy jej chcą”. Mówiła, że ze spokojem czeka na zapowiedziane przez Andrzeja Dudę projekty zawetowanych przez niego ustaw o SN i KRS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Premier wyraziła nadzieję, że Andrzej Duda “na serio traktuje program PiS” i docenia znaczenie reformy. Stwierdziła, że ci, którzy “stawiają na prezydenta jako na nową siłę polityczną”, uderzeniem w rząd próbują rozbić jedność polskiej prawicy.

Premier stwierdziła, że społeczne protesty przeciwko reformie sądownictwa autorstwa PiS nie były akcją spontaniczną, lecz “dobrze wyreżyserowaną i opłaconą”.

Źródło: Gazeta Polska