Minister PiS nie przestrzega przepisów drogowych. Czerwone światło go nie obowiązuje?

Super Express doniósł, że Jarosław Zielińsk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji nadzorujący policję, przejechał rządową limuzyną przez skrzyżowanie w centrum stolicy… na czerwonym świetle.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek o 18.00. Na skrzyżowaniu Alej Ujazdowskich i Pięknej rządowe auto skręciło w lewo na czerwonym świetle. Tymczasem za przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle grozi od 300 do 500 zł mandatu oraz 6 pkt karnych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Za prowadzenie auta odpowiada kierowca. Jeśli faktycznie złamał przepisy, to zwrócę mu uwagę i porozmawiam z nim. Ja jechałem autem jako pasażer, nie obserwowałem świateł” – powiedział Zieliński w rozmowie z Super Expressem.

Tymczasem według wiceszefa komisji spraw wewnętrznych i administracji, posła PO Marka Wójcika, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. “Wiceminister Zieliński od dawna zachowuje się tak, jakby mu wszystko było wolno. Najwyraźniej jego współpracownicy również mają takie podejście” – powiedział SE poseł Marek Wójcik.

Źródło: SE