Horrendalne kwoty, zbędne wydatki? Tak parlamentem zarządza układ władzy

150 tysięcy złotych na wyposażenie nowego centrum prasowego i prawie 2 miliony złotych na zabezpieczenia i monitoring okolic parlamentu – miedzy innymi takie wydatki Sejmu i Senatu wskazała Najwyższa Izba Kontroli donosi RMF FM.

NIK oceniła wydatki obu Izb pozytywnie, nie zgłosiła większych zastrzeżeń. Ale ujawniła wydatki, których Kancelarie chciały ukryć przed dziennikarzami. I tak, za wynajem na 2 dni pawilonu numer 11 na terenie Targów Poznańskich Kancelaria Sejmu zapłaciła ponad 660 tysięcy złotych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Za zainstalowanie systemu trzech monitorów i serwera graficznego w nowym centrum medialnym Sejm zapłacił 150 tysięcy złotych. Z kolei 860 tysięcy złotych kosztowało wyposażenie nowego Stanowiska Kierowania Straży Marszałkowskiej w budynku S, a prawie 1,15 mln złotych Kancelaria zapłaciła za nowy system kamer przemysłowych.
I jeszcze jeden ciekawy wydatek – Kancelaria Senatu wydała ponad 25 tysięcy złotych na makiety Sejmu, Senatu i otoczenia.

Źródło: RMF FM