Minister Jan Szyszko i ojciec Tadeusz Rydzyk wzięli udział w konferencji dotyczącej żywności. Miało być o GMO, ale było o odstrzale zwierząt, Puszczy Białowieskiej i zdrajcach z Brukseli. Obecność ojca Rydzyka ubawiła internautów.

W sobotę w PKiN odbyła się konferencja „Żywność darem dla życia i zdrowia – w świetle zagrożeń od GMO”. Gośćmi byli Jan Szyszko i o. Tadeusz Rydzyk. Obaj wygłosili na niej kilkunastominutowe przemówienia, ale niewiele w nich było o żywności i jej modyfikacji, a sporo o Puszczy Białowieskiej i zdrajcach z Brukseli. Szyszko najpierw podziękował Rydzykowi i nazwał go „duchowym przywódcą Polaków”. Większość wypowiedzi ministra dotyczyła związków łowieckich i myśliwych, których chwalił i podkreślał, jak są potrzebni.

Reklamy

Z kolei ojciec Rydzyk do kwestii żywności nie odniósł się w ogóle. Oburzył się natomiast, że „nie można nawet spokojnie ustrzelić zająca”. A najwięcej powiedział o „kolaborantach” i „ludziach, którzy kiedyś z Moskwy, a teraz z Brukseli próbują dyktować warunki”. Zapewnił też, że modli się za ministra Szyszko i prosił, by wszyscy modlili się, „żeby pan Bóg sprawił, że minister zwycięży w poniedziałek”.

To w poniedziałek minister środowiska i szef Lasów Państwowych stawią się przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, gdzie zdadzą relację z tego, co dzieje się w Puszczy Białowieskiej. Szyszko liczy na to, że Unia wycofa się z zakazu wycinki drzew.

Wystąpieniem wraz z ojcem Rydzykiem Ministerstwo Środowiska pochwaliło się na twitterze. Internauci byli bezlitośni. Obecność Ojca dyrektora została przez nich wykpiona. I trudno się dziwić. Nigdy wcześniej w konferencjach prasowych rządu nie uczestniczyli duchowni.

https://twitter.com/piotrlak/status/906480376566104066

 

Źródło: Wirtualna Polska, Twitter,

Poprzedni artykułKolesiostwo nawet przy kampanii propagandowej. Zarobią ludzie Szydło
Następny artykułŚredniowieczne przesądy jako wiedza w podręczniku zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji