Koniec Beaty Szydło? Nowa partia, Kaczyński premierem.

kaczynski

Dni Beaty Szydło na stanowisku szefowej rządu są policzone. To efekt politycznej intrygi polityków z otoczenia prezydenta Andrzeja Dudy – informuje Wirtualna Polska. Premierem, zdaniem portalu ma zostać Jarosław Kaczyński. A to spowoduje osłabienie notowań rządu i zrobi miejsce dla nowej partii. Kto stoi za tym przebiegłym planem?

Pogłoski o wymianie na stanowisku premier stają się coraz silniejsze. Wg informacji WP na czele rządu PiS miałby stanąć Jarosław Kaczyński, a Beata Szydło zostałaby marszałkiem Sejmu. Ma to się stać jesienią. “Kaczyński wie, że Szydło nie ma posłuchu u Macierewicza, a ostatnio nawet prezydent ją lekceważy wypowiedziami swojego rzecznika i sugeruje, że Szydło na nic nie ma wpływu” – zdradził niedawno “Super Expressowi” ważny polityk PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Podobno za tym, by na czele rządu stał Jarosław Kaczyński są Adam Lipiński i Arkadiusz Mularczyk.

Tygodnik “Wprost” ujawnia, że w PiS mówi się o nowej, republikańskiej partii. Podobno część polityków “sprzymierzyła się z prezydentem, nieustająco knuje, by doprowadzić do osłabienia PiS”. W tym kontekście wymieniany jest wicepremier Jarosław Gowin. Pierwszym “etapem tej intrygi miałoby być odwołanie premier Szydło i zastąpienie jej Jarosławem Kaczyńskim”. Podobno do prezesa PiS przychodzi coraz więcej osób i przekonują, że prezydent robi się zaborczy i agresywny. Gdyby prezes PiS został premierem wówczas notowania rządu zaczną spadać, a to da miejsce nowej formacji.

 

Źródło: WP