Żenujące usprawiedliwienie afery billboardowej w wykonaniu satyryka TVP

Ryszard Makowski, satyryk znany kiedyś z kabaretu OTTO, a za czasów tzw. “dobrej zmiany” z programu “Studio Yayo”, napisał na Twitterze, że nie widzi nic złego w przeznaczeniu przez Polską Fundację Narodową 19 mln zł na kampanię informacyjną o sądownictwie. W sieci zawrzało.

Od kilku dni internauci i politycy opozycji są wściekli, że miliony złotych z publicznych pieniędzy oddawane są w ręce Polskiej Fundacji Narodowej, która według komentatorów w oczywisty sposób prowadzi kampanię polityczną PiS. I nie chodzi tylko o zbieżność haseł głoszonych na billboardach z retoryką polityków partii. W zarządzie PFN zasiadają bowiem politycy PiS i ludzie w przeszłości związani z tą partią. Co więcej pieniądze, które PFN otrzymuje od spółek skarbu państwa przydzielane są poza wymaganą procedurą konkursową. Tymczasem znany z propisowskich poglądów Ryszard Makowski napisał na twitterze. “To tak jakby 19 mln Polaków dało po 1 zł. I o co ten hałas? Ktoś żałuje 1 zł na poprawę sądownictwa?” Internauci od razu odpowiedzieli.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


https://twitter.com/Wezelgordyjski/status/907141946505924608

Źródło: Wirtualna Polska, Twitter