27 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieKolejny konflikt MON. Tym razem z warszawskim ratuszem

Kolejny konflikt MON. Tym razem z warszawskim ratuszem

Z nieoficjalnych informacji tygodnika „Wprost” wynika, że między stołecznym ratuszem a Ministerstwem Obrony Narodowej toczy się spór dotyczący obchodów 78. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę.

„Antoni Macierewicz poinformował miasto, że przejmuje organizację obchodów” – podał tygodnik „Wprost”. Z opublikowanych informacji wynika, że minister obrony wysłał list do Hanny Gronkiewicz-Waltz, że to MON w tym roku zorganizuje obchody, bo skoro bierze w nich udział wojsko (pododdział batalionu), są to uroczystości państwowe i ich organizacja to sprawa resortu. W ratuszu pismo wzbudziło konsternację. Miasto odpowiedziało MON, że to ono jest organizatorem obchodów na mocy porozumienia ze Związkiem Sybiraków.

Reklamy

Tarcia między warszawskim ratuszem a MON pojawiały się już wokół ubiegłorocznych obchodów 17 września – chodziło o przemówienie Macierewicza, które nie zostało zaplanowane w programie. A przy okazji ostatniej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego poszło o wieniec prezydent Warszawy. Urzędniczka MON usiłowała nie dopuścić do jego złożenia. Ustawiła wieniec prezesa przed wieńcem prezydent. Miasto chciało więc samo złożyć swój wieniec, ale wtedy żołnierz, który go trzymał, oświadczył, że ma rozkaz, by nie oddawać wieńca. Miasto się zrewanżowało – nie odczytano, kto składa wieńce.

To kolejny spór między MON a władzami miasta związanymi z PO. Ostatnio przy okazji obchodów na Westerplatte, wojsko nie pozwoliło harcerzowi odczytać apelu pamięci.

Źródło: Wprost

Musisz o tym wiedzieć!