22 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSkandal. Miliony na propagandę rządu dla pisowskich gazet.

Skandal. Miliony na propagandę rządu dla pisowskich gazet.

Dalszy ciąg kontrowersji wokół akcji „Sprawiedliwe sądy”. Prawdopodobnie kolejnymi finansowymi beneficjentami będą wydawcy gazet sympatyzujących z rządem. Reklama akcji „Sprawiedliwe sądy” pojawiła się w kilku tego typu pismach. Jej brak w innych rodzi sugestię, iż pośrednim celem tej akcji może być także wsparcie finansowe dla wybranych wydawnictw prasowych.

Finansowana ze środków zabranych spółkom Skarbu Państwa akcja informacyjno-marketingowa pt. „Sprawiedliwe sądy” w swoim prasowym zakresie objęła, póki co, jedynie „Nasz Dziennik” oraz tygodniki „Sieci” i „Do Rzeczy”. W poniedziałek reklamy tej akcji nie pojawiły się w żadnym innym tygodniku opinii ani w innym dzienniku – nie ma ich ani we „Wprost”, ani w „Rzeczpospolitej”, „Pulsie Biznesu”, „Dzienniku Gazecie Prawnej”, „Gazecie Wyborczej”, czy „Polsce The Times”.

Reklamy

Wszystko to rodzi pytanie: Po co przekonywać przekonanych? Wszak czytelnicy „Sieci”, „Do Rzeczy” i „Naszego Dziennika” w dużej części sympatyzują z rządem i podejmowanymi przez niego działaniami. Czy akcja „Sprawiedliwe Sądy” nie powinna przede wszystkim trafić do mediów przeciwnych poczynaniom rządu?

Źródło: Twitter, Wirtualne Media

Musisz o tym wiedzieć!