Państwowa firma szykanuje Ryanair? Mniej połączeń z Warszawy

Ryanair potwierdził redakcji Bankier.pl doniesienia o planowanym zawieszeniu lotów krajowych z Wrocławia i Gdańska na Lotnisko Chopina. Na tych trasach będzie można podróżować jedynie do końca sezonu zimowego 2017/18.

Przewoźnik uzasadnia swoją decyzję problemami z PPL (Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze) na stołecznym lotnisku. Olga Pawlonka z biura prasowego Ryanaira twierdzi, że powodem takiej decyzji było alokowanie odległych stanowisk postojowych przez PPL na Lotnisku Chopina. Przez to podróż lotnicza z Gdańska czy Wrocławia do Warszawy trwała 40 minut, a przejazd autobusem po płycie lotniska dodatkowe 20 minut.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

“Dla Ryanaira sytuacja ta jest nie do zaakceptowania. Ryanair złożył skargę do Komisji Europejskiej w związku z nadużyciem pozycji dominującej ze strony portu” – napisało biuro przewoźnika w komentarzu dla Bankier.pl.

Samoloty Ryanaira latają do warszawskiego portu od jesieni 2016 r., wcześniej kierowały się do Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Źródło: Bankier.pl