Luksusy dla urzędników. Chcą dyskutować o bezrobociu w wysokiej klasy hotelu

Problemu bezrobocia nie ma. Ale urzędnicy chcą o nim debatować w 4-gwiazdkowym hotelu donosi Wirtualna Polska. Hotel ma mieć 4 gwiazdki i być położony nie dalej jak 120 km od siedziby urzędu.

Na liście wymagań projektu konferencji na temat bezrobocia znalazło się jeszcze kilka “niech”. “Niech znajdzie się ekspert, który omówi wyniki naszych badań i dane statystyczne. Niech będzie jeszcze 4 panelistów do dyskusji. Niech nam zrobią prezentację na wydrukach i pendrive’ach, a torby z materiałami niech mają długie uszy. Aha i nie zapomnijcie minimum 5 kanapek na uczestnika dziennie.”

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Konferencja ma dotyczyć bezrobocia w województwie śląskim i weźmie w niej udział 64 urzędników Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, a wszystko w długi weekend w grudniu. Chcą debatować za pieniądze podatników, choć problem bezrobocia prawie nie istnieje, bo niedawno rząd chwalił się, że przy 7,1 procentowym bezrobociu, udało się w Polsce osiągnąć najlepsze wyniki od 20 lat. W województwie śląskim jest natomiast jeszcze lepiej. Według ostatnich danych bezrobocie sięga tam poziomu 5,6 procent. Co ekonomiści tłumaczą, że nie pracują tylko ci, którzy nie chcą albo rejestrują się mając zajęcie w szarej strefie.

Dla urzędników nie ma jednak rozwiązanych problemów. Bez nich rację bytu straciłby urząd i zasiedlający go pracownicy. Pewnie stąd pomysł by na szybko zorganizować konferencję pt „Rynek Pracy Województwa Śląskiego w świetle badań Wojewódzkiego Urzędu Pracy”.

A my to rozumiemy. Jak ktoś chce mieć pracę – sam ją sobie znajduje.
Źródło: Wirtualna Polska