18 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSzyszko uprawia propagandę rękoma księdza. Płatne występy na antenie TV Republika

Szyszko uprawia propagandę rękoma księdza. Płatne występy na antenie TV Republika

Lasy Państwowe płacą ks. Tomaszowi Duszkiewiczowi za występy w telewizji. A on na antenie TV Republika mówi, że za ekologami z Puszczy Białowieskiej stoją „pomocnicy diabła na Ziemi” – pisze Gazeta Wyborcza o duchownym, który jest myśliwym, a prywatnie przyjacielem ministra Jana Szyszko.

Ks. Tomasz Duszkiewicz został zatrudniony na etacie w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku 3 stycznia 2017 r. Pracę świadczy w systemie telepracy.

Reklamy

Na wniosek GW dyrekcja w Białymstoku wyliczyła jego dokonania jako pracownika. To zorganizowanie i promowanie m.in. Ekologicznego Forum Młodzieży w Puszczy Białowieskiej dla 600 osób i odsłonięcie pomnika Danuty Siedzikówny („Inki”), a także promocja ogólnopolskich uroczystości odsłonięcia tego monumentu w Nadleśnictwie Browsk.

Jak wynika z informacji przekazanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku, ks. Duszkiewicz sprawdza się jako ich pracownik w występach w telewizjach: TVP1, TVP3, Radio Białystok, TV Trwam oraz TV Republika.

Lasy Państwowe wypłaciły pensję ks. Duszkiewiczowi m.in. za „promocję ochrony Puszczy Białowieskiej” poprzez udział w programie „Wakacje z republiką” TV Republika. To w tym programie ks. Duszkiewicz bronił prof. Szyszko przed krytyką związaną z kopertą od „córki leśnika”.

Gdy tuż przed posiedzeniem rządu 11 czerwcu minister środowiska prof. Jan Szyszko wręczył szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi kopertę z tekstem: „to jest taka córka leśniczego i ona prosiła, żebym to panu przekazał”, tę scenę uwieczniła kamera Polsatu. Wybuchł skandal. Szyszko potem tłumaczył, że „córka leśnika to 'Inka'”. Również Ks. Duszkiewicz w Republice powiązał ją z kopertą od „córki leśnika”, jaką Szyszko wręczał Błaszczakowi.

Duszkiewicz bił też w ekologów, którzy chcą zatrzymać wycinkę w Puszczy. Twierdził, że za ekologami stoi… masoneria. „A masoneria to są według nauki Kościoła to pomocnicy diabła na Ziemi” – mówił.

I za tego typu propagandę dostaje pieniądze z państwowej kasy.

Ksiądz Duszkiewicz od dawna jest w konflikcie z ekologami i partią Zielonych, która otwarcie pytała, czy nie jest on kłusownikiem, gdyż znalazła jego zdjęcia z trofeami rysia, wilka i puszczyka.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Musisz o tym wiedzieć!