[Counter-Box id="1"]

Wojciech Cejrowski rozmawiał z dziennikarzem ARD o stosunkach polsko-niemieckich. Gdy rozmowa zeszła na temat niemieckich reparacji dla Polski stwierdził: “Natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom, bo Szczecin nie jest polskim miastem.” Zaznaczył jednak, że najpierw Berlin musiałby zapłacić Polsce “kontrybucje za II wojnę światową”.

O sprawie pisał portal wPolityce.pl. A Cejrowski w nagraniu, które udostępniono w internecie, powiedział również, że “Polska powinna stanąć w prawdzie i powiedzieć: wiemy, że chcecie Śląsk – i różnych wpływów, ale my nie chcemy. Teraz spróbujmy znaleźć jakiś porządek rzeczy”.

Reklamy

W tym właśnie momencie stwierdził, że Szczecin nie jest polskim miastem i powinien wrócić w ręce niemieckie. – Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie, tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom. Ale zapłaćcie kontrybucję za II wojnę światową – powiedział Cejrowski.

Portal wPolityce.pl przypomniał wprawdzie, że nazwa miasta “Szczecin” ma korzenie słowiańskie, a sama osada została wzniesiona przez książąt słowiańskich. My przypominamy, że już w 967 roku Mieszko I przyłączył Pomorze wraz ze Szczecinem do Polski. Mamy jednak wątpliwości, czy to przemówi do Cejrowskiego. Naszym zdaniem dziennikarz już tak odleciał, że nie zdziwimy się, gdy w rozmowie z np. Rossija 24 zaproponuje Szczecin Rosjanom. W końcu tam urodziła się caryca Katarzyna II – twórczyni potęgi wielkiej Rosji. Pomysł szalony? Cóż… a jakim jest pomysł naruszania granic państwa? I tylko wstyd, że publiczna telewizja promuje takiego kogoś jako swojego komentatora.

Źródło: wPolityce, Twitter

Poprzedni artykułPacjenci drugiej kategorii. Nowoczesnej terapii nie będzie
Następny artykułTragiczne wyniki TVP. Straty coraz większe