Kolejne osłabienie Polskiej armii? Ubyło 20.000 żołnierzy

W ramach wprowadzania zmian w ustawie posłowie z sejmowej komisji obrony zmniejszyli limit żołnierzy armii zawodowej. O sprawie donosi TVN24 cytując tweet byłego ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka, który spytał, czy jest to… “odpowiedź na Zapad?”

Rzecz dotyczy 20 tysięcy żołnierzy, gdyż Sejm przegłosował ustawę zmniejszającą limit armii zawodowej ze 150 do 130 tysięcy żołnierzy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Zapad’17 to wspólne rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe, które potrwają do 21 września.

Podczas piątkowego posiedzenia komisji obrony posłowie przegłosowali zmiany ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz w prawie o zamówieniach publicznych. W artykule pierwszym ustawy o polskiej armii wprowadzono między innymi zapis, że w ramach liczby stanowisk etatowych żołnierzy Sił Zbrojnych przeznacza się dla żołnierzy zawodowych nie więcej niż 130 tysięcy stanowisk. Oznacza to, że liczba żołnierzy zawodowych zmniejszy się o 20 tysięcy.

Źródło: tvn24