Mimo trudnej sytuacji na rynku prasy, Forum SA, wydawca “Gazety Polskiej Codziennie”, zanotował w ub.r. 1,9 mln zysku netto i 14,82 mln zł przychodów – informuje Presserwis. Z danych zgłoszonych do Krajowego Rejestru Sądowego, do których dotarł wynika, że Niezależne Wydawnictwo Polskie, wydające “Gazetę Polską”, miało 1,37 mln zł zysku netto i 13,12 mln zł przychodów. To oznacza odpowiednio 731 proc. i 692 proc. wzrostu zysku rok do roku.

Oznacza to, że w ciągu roku wydawca “Gazety Polskiej Codziennie” zanotował wzrost przychodów o 58 proc., a zysku o 731 proc.. Ci ciekawe średnia sprzedaż ogółem “Gazety Polskiej Codziennie” wyniosła w ub.r. 20 039 egz. i jako jedyna w segmencie ogólnopolskich dzienników zanotowała wzrost, ale o 5 proc.. Tak więc są to zyski pochodzące z reklam.

Z kolei wydawca tygodnika “Gazeta Polska” zanotował wzrost przychodów o 70 proc., a zysku netto o 692 proc.. I to mimo, iż magazyn notuje spadki sprzedaży. “Gazeta Polska” miała w ub.r. średnią sprzedaż ogółem 35 374 egz. . w tym roku sprzedaje się jej mniej o 4,71 proc. Jednak i tu jest wzrost dzięki sprzedaży powierzchni reklamowych.

Reklamy

Kantar Media wyliczył, że w styczniu ub.r “GP” miała reklam skarbu państwa o wartości 80 tys. zł, a “GPC” 20 tys zł. Co ciekawe rok wcześniej nie reklamowała się tam żadna z największych spółek skarbu państwa.

Dobra zmiana?

Źródło: presserwis

Poprzedni artykułKłamstwo prorządowego medium obnażone. Tak wPolityce produkuje fakenewsy
Następny artykułFiasko planów Macierewicza? Chciał realizować projekt z firmą, z której wyprowadzany jest majątek