[Counter-Box id="1"]

W pierwszych siedmiu miesięcy br. TVP wypracowała prawie 29 mln złotych straty. – Wszystkie możliwe wskaźniki dołują – powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun z Rady Mediów Narodowych.

Jak donosi portal Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej został zaproszony na najbliższe posiedzenie RMN, by przedstawić sytuację finansową firmy i poinformować na co wyda 800 mln zł rządowej pożyczki.

Reklamy

TVP jest zobowiązane co kwartał przekazywać Radzie Mediów Narodowych sprawozdanie na temat sytuacji finansowej publicznego nadawcy. Wcześniej informacje były objęte klauzulą tajności, teraz ta klauza została zdjęta, co jest efektem protestu, złożonego w tej sprawie przez Juliusza Brauna. Z notatki przekazanej Radzie wynika, że TVP za pierwszych siedem miesięcy zanotowała stratę na poziomie 28 770 000 zł. “Jeśli chodzi o przychody z abonamentu za ten okres – w stosunku do ubiegłego roku – TVP zanotowało o 20 mln zł wpływu mniej, zaś z tytułu reklamy i sponsoringu – 33 mln zł poniżej planu. – Tutaj z kolei nie podano nam żadnych kwot, a tylko o ile mniejsze są wpływy z tego tytułu.” – powiedział Juliusz Braun i dodał: “Ponieważ uznaliśmy, że dane są co najmniej niepełne i trudne do porównania, przewodniczący Krzysztof Czabański zaprosił prezesa Jacka Kurskiego na najbliższe posiedzenie Rady Mediów, byśmy mogli dopytać o szczegóły tej finansowej informacji.”

Posiedzenie ma się odbyć 28 września. Członkowie Rady będą pytali także o to, jak wygląda kwestia wykorzystywania obligacji i pożyczki w wysokości 800 mln, udzielonej w połowie lipca br. TVP przez Skarb Państwa. – Pieniądze będą przeznaczone m.in. na poprawę jakości oferty programowej Telewizji Polskiej – mówił portalowi Wirtualnemedia.pl jeden z managerów TVP. Tymczasem z informacji Brauna wynika, że z kredytu wzięto już 200 mln zł. “To bardzo dużo pieniędzy. Chciałbym dopytać, co za to zrobiono” – konkluduje Braun, którego zdaniem, sytuacja w telewizji publicznej jest zła. “Wszystkie możliwe wskaźniki dołują. Półrocze ma zawsze dużo lepszy wynik finansowy, niż koniec roku. Grudzień jest tym okresem, kiedy sumują się rozmaite wydatki i wyniki wówczas są jeszcze gorsze. Zatem biorąc to pod uwagę oceniam, że na początek września br. wyniki finansowe TVP są zdecydowanie niedobre” – dodaje Braun.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Poprzedni artykułCejrowski odleciał? Chce oddać Szczecin Niemcom?
Następny artykułKolejna obietnica wyborcza PiS nie będzie spełniona. Tym razem kwota wolna od podatku