Zamiast pieniędzy ARiMR wysyła pisma. Rolnicy mają dość

Minęło już 17 miesięcy odkąd w kwietniu 2016 roku wielu rolników ze wszystkich województw złożyło w ARiMR swoje wnioski o przyznanie pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” typ operacji „Modernizacja gospodarstw rolnych” z nowego PROW. Ponad połowa z nich do tej pory nie otrzymała wsparcia donosi portal topagrar.pl

W pierwszym naborze wniosków z puli PROW 2014-2020 w tzw. obszarze „D”, czyli inwestycjach polegających przede wszystkim na zakupie maszyn i urządzeń rolniczych do oddziałów regionalnych ARiMR wpłynęło łącznie 29 764 tys wnioski. Jednak przeznaczona na ten nabór pula starczy tylko na 12 286 wniosków w skali całego kraju. Pozostałych 17,5 tys. wnioskodawców przez długi czas karmiono obietnicami o możliwym zwiększeniu puli pieniędzy, aby więcej osób mogło skorzystać ze wsparcia. Tymczasem od kilku dni rolnicy – wnioskodawcy w ostatnim naborze – otrzymują od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pisma z informacją o odmowie przyznania pomocy „z uwagi na zaistnienie okoliczności określonych w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 października 2015 roku w sprawie wysokości limitów środków dostępnych w poszczególnych województwach…” To okoliczności to mówiąc wprost brak pieniędzy na dofinansowanie inwestycji wszystkim rolnikom, którzy o to wsparcie się w kwietniu 2016 roku starali.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Oczywiście na każde takie pismo rolnik może wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za pośrednictwem prezesa ARiMR, ale nie ma to najmniejszego sensu, ponieważ więcej pieniędzy na nabór wniosków z 2016 roku już nie będzie.

A my gratulujemy polskiemu rządowi i przypominamy, że to płody rolne nas żywią, a nie billboardy.

Źródło: topagrar.pl