Projekt ustawy o przewoźnikach to koniec nie tylko Ubera, ale być może i Bla Bla Car. Projekt zakłada uregulowanie kwestii przewozu osób. Wszyscy przewoźnicy będą musieli mieć licencje. Tych będą trzy rodzaje.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przedstawiło założenia nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Jak wyglądają planowane trzy rodzaje licencji? Pierwszy typ licencji zakłada możliwość przewozu osób samochodem do 7 osób. Samochód może być dowolny, ale przed podjęciem kursu należy podpisać umowę pisemną w siedzibie firmy lub instytucji. Drugi typ to przewóz osób w samochodzie pomiędzy 7, a 9 osób. W tym przedziale mógłby mieścić się dotychczasowy przewóz osób. Kierowców, którzy mają jednak taki samochód jest niewielu. Trzeci rodzaj zakłada wprowadzenie licencji na samochody do 5 osób i będzie to licencja taksówkarska.

Reklamy

Ponadto ustawa reguluje kwestie związane z rozliczaniem działalności. Według informacji Adriana Furgalskiego z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, tylko 60 proc. kierowców prowadzących przewóz osób odprowadza podatek dochodowy od prowadzonej działalności i składki do ZUS.

Źródło: Bankier.pl

Poprzedni artykułByły szef CBA miażdży układ rządzący. Aferą billboardową powinna zająć się z urzędu prokuratura
Następny artykułWspółpracownik prezydenta Dudy ma związki z mafią paliwową?