Syn posłanki PiS doradcą prezesa ważnej instytucji

Syn znanej posłanki Prawa i Sprawiedliwości Anny Sobeckiej i były toruński komornik robi karierę u boku szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego – donosi “Rzeczpospolita”.

I tak zdaniem dziennika dr Tomasz Sobecki otrzymał nominację na członka Kolegium Najwyższej Izby Kontroli z rąk marszałka Sejmu Marka Kuchińskiego. Kandydaturę Sobeckiego wysunąć miał z kolei szef NIK Krzysztof Kwiatkowski. Dr Tomasz Sobecki od lipca 2016 roku jest radcą prezesa.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

“Rzeczpospolita pisze, że w środowisku Platformy Obywatelskiej odebrano to jako układanie się Krzysztofa Kwiatkowskiego z PiS. Wcześniej dziennik pisał, że partia rządząca przygotowuje projekt, który zmieni ustawę o Najwyższej Izbie Kontroli, tak, aby móc przed czasem odwołać Kwiatkowskiego. Teraz jednak, jak mówi anonimowy poseł w rozmowie z gazetą, “prace ucichły i wszystko wskazuje na to, że Kwiatkowski dogadał się z PiS”. Wśród posłów krążą także informacje, że Tomasz Sobecki może zająć miejsce Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Źródło: Rzeczpospolita