Współpracownik prezydenta Dudy ma związki z mafią paliwową?

Prokuratura zainteresowała się profesorem Michałem Królikowskim, który współpracuje z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie nowych ustaw dot. reform sądownictwa – ustaliło RMF FM. Śledczy zamierzają zbadać powiązania prof. Michała Królikowskiego ze spółką paliwową, która pojawiła się w śledztwie związanym z wyłudzeniem VAT.

“Prokuratura bada powiązania finansowe prof. Królikowskiego ze spółką paliwową, której nazwa pojawiła się w śledztwie dotyczącym wyłudzeń VAT” – podało na RMF FM. Według nieoficjalnych informacji, śledczy zainteresowali się byłym wiceministrem sprawiedliwości (za czasów PO-PSL), gdy wyszło na jaw, że będzie on współpracował z prezydentem Andrzejem Dudą na temat nowych regulacji dotyczących sądownictwa.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Profesor Królikowski w momencie, w którym zorientował się, że pieniądze mogą pochodzić z oszustwa, zablokował konto i powiadomił organy śledcze – podało RMF FM powołując się na informatora. Obecnie ma status świadka, ale niewykluczone, że może usłyszeć zarzuty.

Źródło: RMF.FM