[Counter-Box id="1"]

Rośnie liczba zwolenników PSL wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie tygodnika Do Rzeczy. Ten trend powinien być widocznie szczególnie na wsi i w mniejszych miastach. Słabnie za to poparcie dla Kukiza i Nowoczesnej. Poza parlamentem znalazłyby się takie ugrupowania jak SLD i Wolność.

Naszym zdaniem prawdopodobnie już w najbliższym czasie szybko zacznie też spadać poparcie dla PiS. Skumulowany efekt fatalnego zarządzania Ministerstwem Obrony Narodowej przez Antoniego Macierewicza, protestów rolników, chaosu w szkołach po zmianach wprowadzonych przez Annę Zalewską oraz nowe podatki spowodują odpływ elektoratu w stronę innych partii.

Reklamy

Poparcie według sondażu Estymatora kształtuje się następująco. PiS może liczyć na 40,4 proc., Platforma Obywatelska na 22,6 proc., na trzecim miejscu znajduje się słabnąca partia Kukiza odnotowują zaledwie 9,8 proc. poparcia. Do Sejmu wejdzie także Nowoczesna z 8,9 proc. poparcia oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, które notuje coraz większe poparcie szczególnie na wsi, z wynikiem 6,3 proc.

źródło: doRzeczy.pl

Poprzedni artykułKolejne kłamstwo kampanii PiS obnażone.
Następny artykułWładza totalitarna coraz bliżej. Poseł PiS chce wsadzać do więzienia za poglądy inne niż jego partii