20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieNowy sondaż Estymatora. PiS stabilnie, PSL w górę

Nowy sondaż Estymatora. PiS stabilnie, PSL w górę

Rośnie liczba zwolenników PSL wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie tygodnika Do Rzeczy. Ten trend powinien być widocznie szczególnie na wsi i w mniejszych miastach. Słabnie za to poparcie dla Kukiza i Nowoczesnej. Poza parlamentem znalazłyby się takie ugrupowania jak SLD i Wolność.

Naszym zdaniem prawdopodobnie już w najbliższym czasie szybko zacznie też spadać poparcie dla PiS. Skumulowany efekt fatalnego zarządzania Ministerstwem Obrony Narodowej przez Antoniego Macierewicza, protestów rolników, chaosu w szkołach po zmianach wprowadzonych przez Annę Zalewską oraz nowe podatki spowodują odpływ elektoratu w stronę innych partii.

Reklamy

Poparcie według sondażu Estymatora kształtuje się następująco. PiS może liczyć na 40,4 proc., Platforma Obywatelska na 22,6 proc., na trzecim miejscu znajduje się słabnąca partia Kukiza odnotowują zaledwie 9,8 proc. poparcia. Do Sejmu wejdzie także Nowoczesna z 8,9 proc. poparcia oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, które notuje coraz większe poparcie szczególnie na wsi, z wynikiem 6,3 proc.

źródło: doRzeczy.pl

Musisz o tym wiedzieć!