27 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieGigantyczne dofinansowanie dla Rydzyka. Szyszko daje prawie 20 milionów

Gigantyczne dofinansowanie dla Rydzyka. Szyszko daje prawie 20 milionów

Fundacja Lux Veritatis ojca Rydzyka dostanie prawie 20 milionów złotych dofinansowania na Geotermię Toruńską. Już za tydzień jest możliwe podpisanie umowy w tej sprawie. To nie pierwsza dotacja firm związanych z Tadeuszem Rydzykiem.

Od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości na konta powiązane z duchownym trafiło nawet 40 milionów złotych. Dodatkowe prawie 20 milionów ma posłużyć rozbudowie geotermii, jednak są wątpliwości czy będzie ona mogła być wykorzystana do ogrzewania, bo właścicielem miejskiej sieci ciepłowniczej jest francuska firma. Takich wątpliwości nie ma minister środowiska Jan Szyszko, który twierdzi, że geotermia Toruńska jest rekordowa pod względem wydajności. To jest chyba światowy rekord – dodaje.

Reklamy

Najwięcej, bo ponad 26 mln zł, to odszkodowanie za cofnięcie w czasach rządów PO-PSL dofinansowania właśnie na geotermię. Setki tysięcy złotych z ministerialnych budżetów poszło na reklamy i ogłoszenia w mediach ojca Rydzyka. Dostał on też 3 mln zł z Ministerstwa Sprawiedliwości za szkolenia medialne.

Źródło: Radio ZET

Musisz o tym wiedzieć!