Barbara Piotrowicz, córka posła PiS Stanisława Piotrowicza, zarobiła w ciągu roku jako prokurator rejonowa w Krośnie pokaźną sumę pieniędzy. Jak ustalił “Super Express” posadę otrzymała BEZ KONKURSU dzięki decyzji prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego.

” Pani Barbara Piotrowicz zajmuje stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej w Krośnie od 15 września 2016 r. Pobiera wynagrodzenie zasadnicze określone w ustawie Prawo o prokuraturze oraz rozporządzeniu Rady Ministrów, tj. 2,05 podstawy ustalenia wynagrodzenia zasadniczego prokuratora, czyli 4019,08 zł” – poinformowała tabloid Wiesława Basak, zastępca prokuratora okręgowego w Krośnie.

Jej miesięczne wynagrodzenie wynosi więc 8,2 tys. zł. A przez rok zarobiła 98,8 tys. zł.
Z wnioskiem o powołanie córki posła PiS wystąpił prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. Powołał się przy tym na przepis, który mówi, że możliwe jest obsadzenie wolnego stanowiska kandydatem, który sprawował będzie urząd prokuratora po raz pierwszy w “szczególnie uzasadnionych przypadkach”, bez przeprowadzania procedury konkursowej. Córka posła broniła się, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami.

Reklamy

Zapomniała tylko dodać, że są to procedury nepotyzmu.

Poprzedni artykułSkandaliczny pomysł PiS. Podatek za telewizor niezależnie od tego czy go masz czy nie
Następny artykułOburzające! Brat Ziobry dostał doskonale płatną posadę w banku.