22 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSKolesiostwo i nepotyzm? Córka posła PiS zarobiła 100.000 złotych i to bez...

Kolesiostwo i nepotyzm? Córka posła PiS zarobiła 100.000 złotych i to bez konkursu!

Barbara Piotrowicz, córka posła PiS Stanisława Piotrowicza, zarobiła w ciągu roku jako prokurator rejonowa w Krośnie pokaźną sumę pieniędzy. Jak ustalił „Super Express” posadę otrzymała BEZ KONKURSU dzięki decyzji prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego.

” Pani Barbara Piotrowicz zajmuje stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej w Krośnie od 15 września 2016 r. Pobiera wynagrodzenie zasadnicze określone w ustawie Prawo o prokuraturze oraz rozporządzeniu Rady Ministrów, tj. 2,05 podstawy ustalenia wynagrodzenia zasadniczego prokuratora, czyli 4019,08 zł” – poinformowała tabloid Wiesława Basak, zastępca prokuratora okręgowego w Krośnie.

Reklamy

Jej miesięczne wynagrodzenie wynosi więc 8,2 tys. zł. A przez rok zarobiła 98,8 tys. zł.
Z wnioskiem o powołanie córki posła PiS wystąpił prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. Powołał się przy tym na przepis, który mówi, że możliwe jest obsadzenie wolnego stanowiska kandydatem, który sprawował będzie urząd prokuratora po raz pierwszy w „szczególnie uzasadnionych przypadkach”, bez przeprowadzania procedury konkursowej. Córka posła broniła się, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami.

Zapomniała tylko dodać, że są to procedury nepotyzmu.

Musisz o tym wiedzieć!