Oburzające! Brat Ziobry dostał doskonale płatną posadę w banku.

Witold Ziobro, brat ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, został doradcą zarządu w Banku Pekao – informuje “Newsweek”. Obowiązki prezesa pełni tam jego przyjaciel Michał Krupiński. Witold Ziobro pojawia się w głównej siedzibie Banku Pekao od wielu tygodni, ale formalnie zatrudniono go dopiero kilka dni temu. Brat ministra sprawiedliwości objął stanowisko doradcy zarządu do spraw cyberbezpieczeństwa.

Pekao to drugi największy bank w Polsce. Kilka miesięcy temu został zrepolonizowany. Na czele spółki stanął wówczas Michał Krupiński, były prezes PZU kojarzony ze środowiskiem ministra sprawiedliwości. Krupiński, nazywany “złotym dzieckiem PiS”, wcześniej przez 14 miesięcy był prezesem PZU. W marcu ze stanowiska odwołał go wicepremier Mateusz Morawiecki, który w zeszłym roku przejął nadzór nad bankiem. Nieoficjalnie wiadomo, że dymisja była efektem starć różnych frakcji obecnego rządu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Za czasów Krupińskiego Witold Ziobro był tam szarą eminencją: regularnie gościł w gabinecie prezesa, brał udział w spotkaniach z menedżerami, a ostatecznie zatrudniono go na stanowisku doradcy zarządu w spółce-córce PZU Życie. Stracił stanowisko, gdy odwołano Krupińskiego.

Według „Newsweeka” Krupiński i brat ministra sprawiedliwości to współpracownicy i przyjaciele. Mieli się poznać kilkanaście lat temu podczas wspólnej pracy w europarlamencie. Biuro prasowe Banku Pekao nie odpowiedziało na pytania dziennikarzy o szczegóły zatrudnienia Witolda Ziobry.

Źródło: Newsweek