“Działania prokuratury przeciwko posłowi PSL Piotrowi Zgorzelskiemu to jakiś totalny absurd” – napisał ksiądz Isakowicz-Zaleski na swoim blogu. Duchowny zapowiedział osobny, szczegółowy tekst analizujący sytuację.

“Działania prokuratury przeciwko posłowi PSL Piotrowi Zgorzelskiemu to jakiś totalny absurd. Co więcej, jawne wprowadzanie cenzury i to sytuacji, gdy dana osoba mówi prawdę. To powtórka z czasów PRL, gdzie prokuratura ścigała za wszelkie wypowiedzi, które były niezgodne z komunistyczną ideologią. Trzeba tej sprawie przyglądać, bo może to być niebezpieczny precedens.” – napisał ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski na swoim blogu. odniósł się w ten sposób do sytuacji, w której znalazł się poseł PSL Piotr Zgorzelski.

Reklamy

Zgorzelski powiedział, że po akcji “Wisła” Polacy zaznali pokoju. Teraz prokuratura bada, czy nie doszło do propagowania ustroju totalitarnego. Zawiadomienie w sprawie słów Zgorzelskiego zostało złożone do Prokuratury Rejonowej w Płocku przez osobę prywatną. Słowa posła padły w trakcie pikiety na temat akcji.

“Ta akcja doprowadziła do tego, że Polacy zaznali nareszcie spokoju. Zakończyła proces ludobójstwa i działań wrogich niewinnej ludności polskiej. Dlatego PSL jest dziś wśród was, aby ten temat podnosić” – powiedział Piotr Zgorzelskiego na temat akcji „Wisła”.

Z powodu donosu wszczęto dochodzenie prowadzone w kierunku czynu z art. 256 par. 1 Kodeksu karnego, który mówi o propagowaniu totalitarnego ustroju państwa i nawoływaniu do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Zgorzelski nie komentuje już tej sprawy.

A my czekamy na ocenę Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego który jak niewiele osób w Polsce, zna od podszewki źródła i przebieg wydarzeń na kresach.

Źródło: Kresy.pl, isakowicz.pl

Poprzedni artykułW rządzie panika. Kaczyński zapowiada głębokie zmiany
Następny artykułDane studentów w sieci. Co na to MON?