Spółka Fratria, wydawca tygodnika “Sieci Prawdy” i serwisu wPolityce.pl – założonych za pieniądze spółek związanych ze SKOK-ami – notuje świetne wyniki pod rządami PiS. W roku 2016 miał blisko 3 mln zł czystego zysku informuje Gazeta Wyborcza.

W kwietniu 2011 r. Michał Karnowski użalał się nad losem mediów niepokornych władzy. Dziś władzę wspiera, a przychody spółki Fratria, która wydaje największy prawicowy tygodnik “Sieci Prawdy” (wcześniej “wSieci”) i portal wPolityce.pl, w 2016 r. wzrosły z 31,3 do 34 mln zł, a łączny zysk netto sięgnął 2,9 mln zł.

Reklamy

Spółka Fratria jest ściśle powiązana personalnie i kapitałowo ze spółkami kojarzonymi z senatorem klubu PiS Grzegorzem Biereckim, twórcą systemu SKOK, który był do niedawna jej szefem rady nadzorczej. Za stronę redakcyjną odpowiada Michał Karnowski.

W tygodniku reklamuje się cały wianuszek firm kontrolowanych przez skarb państwa, jak Lotos, NBP, Orlen, PKO BP, PKP, PZU, Tauron, Totalizator Sportowy, Poczta Polska i PGNiG, a także Fabryka Broni z podległej MON Polskiej Grupy Zbrojeniowej czy TVP Jacka Kurskiego.

Jak widać wspieranie rządu i plucie na opozycję bardzo się opłaca. Są reklamodawcy i sponsorzy. Zyski rosną. I nagle to co zarzucało się wcześniej prorządowym mediom jako grzech stało się cnotą.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułCzyściciel kamienic? Radny PiS z Lublina zastrasza mieszkańców i media
Następny artykułW rządzie panika. Kaczyński zapowiada głębokie zmiany