Poseł Łukasz Rzepecki został usunięty z PiS, po tym, jak zawnioskował o uchylenie immunitetu Dominikowi Tarczyńskiemu. W audycji Radia Zet przekonywał, że to zgodne z programem PiS, którego z kolei nie realizuje prezes partii.

Prezydium klubu PiS przegłosowało rekomendację ws. usunięcia Łukasza Rzepeckiego z partii. Wszystko dlatego, że Rzepecki wnioskował o uchylenie immunitetu innego posła PiS Dominika Tarczyńskiego. W rozmowie na antenie Radia Zet Rzepecki powiedział, że ma w planach organizację konferencji przed siedzibą partii i będzie starał się o rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim.

Reklamy

„W dokumentach programowych PiS jest jasno zapisane, że PiS jest przeciw immunitetom formalnym. Ja też jestem przeciw immunitetom formalnym dla parlamentarzystów, jeśli nie mają one związku z prowadzeniem działalności poselskiej. W związku z tym będę chciał dziś porozmawiać z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, bo jeżeli prezes Jarosław Kaczyński nie realizuje swojego programu PiS, to uważam, że również powinien zostać wyrzucony, tak jak ja” – powiedział Rzepecki na antenie Radia i powtórzył: „Jeżeli ja realizując program PiS jestem wyrzucany z PiS, to uważam, że prezes Jarosław Kaczyński nie realizując programu PiS również powinien zostać wyrzucony.”

A my czekamy na wyrzucenie z PiS wszystkich posłów, bo cała partia nie realizuje swojego programu i większości obietnic wyborczych.

Źródło: Radio Zet

Poprzedni artykułNieprawdopodobne. Ziobro powierza stanowiska dyrektora sądu bankrutowi
Następny artykułPrezydent i PiS mają duży problem. Zaczynają się masowe protesty w obronie sądów.