[Counter-Box id="1"]

Widzowie TVN przecierali oczy ze zdumienia oglądając niedzielny program “Kawa na ławę” Bogdana Rymanowskiego. Komentując damatyczne wydarzenia w czasie referendum w sprawie niepodległości Katalonii, w pewnym momencie redaktor prowadzący zapytał Agnieszkę Ścigaj, posłankę Kukiz’15, czy poparłaby referendum w sprawie autonomii Śląska. Ta niewiele się zastanawiając odparła, że… owszem! Kukiz’15 poprze każde referendum.

Wypowiedź Agnieszki Ścigaj jest naszym zdaniem szokująca. Żaden odpowiedzialny polityk nie powinien popierać ruchów dążących do demontażu Polski. Tymczasem pani poseł najwyraźniej się zapomniała! Dziwne poglądy Agnieszki Ścigaj są tym bardziej niezrozumiałe, gdy zajrzymy do jej CV. Jako socjolog powinna doskonale rozumieć społeczne konsekwencje wygłaszania tego typu opinii.

Reklamy

Czy Kukiz’15 zgodziłby się przykładowo na takie referendum na Górnym Śląsku? – pytał Bogdan Rymanowski. Kukiz’15 zgodziłby się na wszelkie referendum – odpowiedziała Agnieszka Ścigaj.

https://www.youtube.com/watch?v=ZU7wHI3zDUo

Pani poseł Agnieszka Ścigaj w dalszej części mówiła jak ugrupowanie Kukiz’15 szanuje referenda. Zapomniała jednak chyba, że Kukiz’15 kompletnie zignorował rodziców i nauczycieli w kwestii referendum dotyczącego likwidacji gimnazjów. Pod wnioskiem o jego przeprowadzenie podpisało się prawie milion osób. Hipokryzja czy wyrachowanie?

Agnieszka Ścigaj jest posłem Kukiz’15 i rzecznikiem prasowym tego ugrupowania.

fot. facebook / internet

Poprzedni artykułKonflikt z Gowinem pogłębia się. Tym razem poszło o kandydata na prezydenta Krakowa
Następny artykułMasło stało się dobrem luksusowym. Sklepy zaczynają je dodatkowo chronić