Przywileje dla funkcjonariuszy zostaną ograniczone. Policjanci, strażacy czy żołnierze odpoczną dopiero po osiągnięciu pełnego wieku emerytalnego. O tym, że rząd PiS po cichu szykuje rewolucję w świadczeniach dla służb mundurowych informuje dziennik Gazeta Prawna.

Wypłaty emerytur dla przedstawicieli służb mundurowych będą możliwe dopiero wtedy, gdy osiągną oni powszechny wiek emerytalny. Na razie to wciąż 67 lat, zgodnie z deklaracjami rządu ma on być obniżony (60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn). Takie rekomendacje mają się znaleźć w konkluzjach przeglądu emerytalnego prowadzonego przez ZUS i resort pracy.

Dziś policjanci, wojskowi itd. mogą wnioskować o wypłatę emerytury po osiągnięciu wymaganego stażu służby. Minimalny to 15 lat (ma on wzrosnąć do 25 lat pracy i 55. roku życia). Jeśli zmiany proponowane w przeglądzie wejdą w życie, funkcjonariusz, nawet gdyby spełnił kryterium stażowe i odszedł ze służby, musiałby czekać na wypłatę świadczenia do ukończenia powszechnego wieku emerytalnego. Do tego czasu, jeżeli nie chciałby służyć dalej, musiałby pracować w innym zawodzie. A jeśli byłoby to niemożliwe z powodów zdrowotnych? Jak inni ubezpieczeni w ZUS mógłby liczyć na rentę.

Wejście w życie proponowanych zmian oznacza oszczędności dla budżetu. Łączny koszt wypłat emerytur mundurowych to 15 mld zł rocznie.

A my się tak zastanawiamy… komu jeszcze odbiorą, by uzbierać na 500+?

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

Dodaj komentarz

92 komentarzy do "Złe wieści dla mundurowych. Emerytury dużo później niż do tej pory"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olo
Gość

Jak wprowadzą te zmiany to zwalniam się ze służby i jadę za granicę zarabiać konkretne pieniądze

weronika
Gość

Musisz już wyruszyć bo za 1-2 lata może nas nie być w unii ? Obecny rząd pluje na unię.On kocha tylko pieniądze z unii.

Gość
Gość

Nie wyobrażam sobie jeszcze 30 lat w tej formacji. Mam 10 i mam już dość. Też odejdę, bo tylko te 15 lat jeszcze mnie tam trzymało. To co się dzieje to SKANDAL!!!

Obcy
Gość

To żegnamy, płakać nie będziemy:)!!!

SZYMON
Gość

Nie cwaniacz

Zulu-Gula
Gość

Gdy poczujesz w swoim domu oddech kogoś obcego na plecach, to nie dzwoń na Policję tylko pomóż sobie sam. 65-letni staruszkowie nie obronią cię – nie zdążą dojechać.

jack
Gość

Płakać będziecie bo jak zadzwonicie po policje to albo usłyszycie że nikt nie przyjedzie albo przyjedzie patrol emerytów i rencistów

Łuki
Gość

Olo jade z Toba!! dosc!!!

Strażak
Gość

I ja ze straży pożarnej to.samo… Człowiek.poswieca się licząc chociaż na emeryturę że odbije później trochę dorabiajac… A Tu proszę. Zdziwia się… Jeszcze bo w policji już powoli nie ma komu robić…. Szkoda pisać. Myślałem.ze też dorobić trochę do 15 a tu chyba nie zdążę…. KoniecC wyjazd i nie ma co.pisac. Pozdrawiam mundurowych.

Robson
Gość

Popieram! Zrobię Tak samo

PISMEN
Gość

Już nie ma chętnych do pracy w Policji, a jak fachowcy wprowadzą te zmiany to będą zatrudniać z 4 klasami szkoły podstawowej i ułomnych chyba :-)))))))))))
BRAVO PANOWIE z PIS

Jota
Gość

Wprowadzą w miejsce wojska szturmanów z Obrony Terytorialnej 🙂

Maro
Gość

Trafna uwaga , będą zatrudniać wśród swoich wyborców, ułomnych i inteligentnych inaczej.

Mundurowy
Gość

Ciekawe w jaki sposób chcą zwiększyć liczebność armii. Nie dawno zachęcali i obiecywali, że zmian w emeryturach mundurowych nie będzie. Komu tu wierzyć. Przesłużyłem ponad 31 lat i co. Teraz kopa i służ dalej. A co ze sprawnością fizyczną. Zaliczanie egzaminy sprawnościowego w wieku sześćdziesięciu paru lat. Szykujcie miejsce na ulicach na protesty mundurowych bo na pewno takie się odbędą.

Kolo
Gość

Ta grupa wiekowa będzie miała egzamin zaliczony po przyjściu na egzamin.

Paweł
Gość

Jak to co?? Będziesz mógł pójść na rentę z ZUSu 😀

Tarapaty
Gość

Policjanci nie należą pod ZUS.

Paweł
Gość
Po 55 roku życia skończysz przygodę z policją i przez 10 lat do osiągnięcia wieku emerytalnego (65 lat) będziesz musiał coś z sobą zrobić w cywilu i za coś żyć. Moja wcześniejsza wypowiedź miała zabarwienie humorystyczne, ale swoją drogą nie wiem jak to będzie rozwiązane. Bo de facto z tych 10 lat z cywila, (jeżeli ktoś jeszcze przyjmie do pracy styranego psychicznie i pewnie fizycznie człowieka który nic nie umie bo całe życie spędził w policji) musi być też jakaś wypracowana głodowa emerytura. Więc wychodzi na to, że będziesz miał emeryturę z munduru i z cywila. Lub państwo może wpadnie… Czytaj więcej »
sebataylor
Gość

Właśnie o to chodzi przez 10 lat będziesz płacić składki na ZUS wiedząc że nic z tego nie dostaniesz bo twoja emerytura nie jest z ZUS. Kasa zasili program 500+.

Bodo
Gość

No i tak już jest pracując na emeryturze mundurowe opłacasz składkę ZUS z którego nigdy nic nie otrzymasz!!!

BeBe
Gość

Żeby mieć emeryturę z ZUS-u trzeba mieć przepracowane 20 lat „w cywilu” (tyle lat odprowadzać składki do ZUS) a dwóch emerytur to już teraz jest przepis że nie można brać (wybierają korzystniejszą)

Emanuel / taki motylek /
Gość

Cywila dolicza się do mundurówki. Mam tak, właśnie wczoraj otrzymałem nową generalską emeryturę. Mam tyle co generał Gawron i podobni. Nigdy nie marzyłem o generalskiej emeryturze, a tu proszę, i jak nie popierać PIS. A wPISdu – z nowym firmowym pozdrowieniem.

jan
Gość

kto ma 15 lat służby niech lepiej ucieka bo potem becie płacz i lament

Jachu
Gość

No tak ale po podwyżce w 2019. Tylko czy zdążymy?

Jah
Gość

Raczej nie zdążycie. Specjalnie tak chcą zrobić żebyście nie odchodzili

z Woli
Gość

Casus ustawy dezubekizacyjnej wskazuje, że władzy nie interesuje Twoja podwyżka! Emkę dostaniesz po ukończeniu 65 lat. Jeśli oczywiście dożyjesz!

Jak
Gość

Panowie i panie policjanci przy najbliższej demonstracji czy proteście pozwólcie niech lud robi swoje , nie reagujcie…

Pawel
Gość
Przyjmując sie do służby w 1998r. Umówiłem sie z państwem polskim na pewne warunki pod które ułożyłem całe życie osobiste. Ja swoje zadania wykonałem w 100%. Teraz przychodzi mi nie po raz pierwszy być rozczarowanym wobec kolejnej ekipy rządzącej. Inna kwestia jest ze policjanci nie chcą odchodzić ze służby w młodym wieku. Nie każdy tez zaznacza ze po 15 latach służby, policjant przeciętnie dostaje 1500zl Emerytury. Zorientowani wiedza ze nieliczni decydują sie na odejście po tylu latach. Tym którzy zazdroszczą i wytykają te „super” warunki (w biedronce jest lepiej) mówię ze tez mogli sie przyjąć do służby i np. zrobić… Czytaj więcej »
Jah
Gość

55 lat to i tak za dużo.. I co potem? Pod most !

Emanuel / taki motylek /
Gość
Ja mam po 35 latach, w tym 28 w firmie – 1.600 zł To jest emerytura generalska, chociaż nigdy o generalskiej emeryturze nawet nie marzyłem. Moją firmową emeryturę „gaszono” mi już po raz piąty – najpierw pani Hania Suchocka nazywana przez Solidarność, która ja obalila Naszą Panią zabrała wszystkim emerytom część środków zmieniając zasady rewaloryzacji. To dotyczyło wszystkich emerytów, uprzywilejowanych mundurowych też. Potem minister Dorn zabrał nam przywilej ekwiwalentu za remont mieszkań służbowych t.zw. sufitówkę, bo emeryt policyjny nie jest policjantem tylko emerytem policyjnym, chociaż przepis mówił o emerytach policyjnych – już się zaczynała indywidualna interpretacja prawa. W 2009 roku… Czytaj więcej »
Monterey
Gość

Jak się przyjmował 20 lat temu to ja też bym po 15 nie odchodził. Troszkę to się pozmieniało w ostatnich latach

RadzioL
Gość

hmm…weekend w cywilu (8h) koszt dla pracodawcy 150 do 200 PLN (srednio)
Żołnierz będący 24/7 w 30/31 dni w dyspozycji. W tym służby, dyżury weekendy, święta itd…za 41 PLN każda!
Wyjazdy 2, 3, 4 tygodniowe za które nic nie dostaje poza „gołą ” pensję?
Chcesz pracować 300 godzin i więcej za nic?
Powodzenia

Przeciwnik
Gość

A może by tak uznać PiS za organizację przestępczą działającą na szkodę państwa i jego obywateli, która wydaje wyroki zbiorowe, zabiera wszystko to co człowiek wypracował czy też uzyskał jakiekolwiek prawa w chwili rozpoczęcia pracy. Wszystkich członków i osoby powiązane z PiS pozbawić środków do życia i zabrać im wszelkie dobra materialne które dotychczas uzyskali jak też ich rodzinom.

Arkadiusz
Gość
W lipcu przyszłego roku mija mi 14 lat służby jak to wprowadzą to znikam z tego kraju ponieważ jestem człowiekiem z ambicjami, dumą i honorem które jak widać nie mają racji bytu w tym kraju. na dzień dzisiejszy pracuję w PSP i dorabiam legalnie w drugiej firmie, część PASOŻYTÓW teraz powie tak dwa etaty a dla mnie nie ma pracy – a więc tak: Praca jest tylko trzeba chcieć pracować a dla tych którzy mówią: MUNDUROWI żyją za nasze pieniądze i mają bardzo dobrze pod każdym względem, wytłumaczę po 14 latach pracy, dziesiątkach szkoleń kursów egzaminów recertyfikacji itp (egzamin goni… Czytaj więcej »
Policjant
Gość

Brak słów. Co jeszcze wymyśla

Maniek
Gość

Nie ma probelu, zwalniam się do cywila idę pracować w normalnej firmie i za ludzkie pieniądze. I niech se przyjmą kogo popadnie ….

Tomek
Gość

będą masowe zwolnienia

Zbyszek
Gość

Jak to wprowadzą to w ciągu miesiąca będę pracować za granicą, mimo że mam 12 lat służby. Do 15 czekać nie będę bo i na co. I tak zrobi pewnie większość. A tymczasem życzę powodzenia w szukaniu chętnych do zaszczytnej służby. Do miesięcznic wynajmą se ochronę ale do patrolowania ulic?

Agna
Gość

Jeśli tak zrobią my również jedziemy za granicę.. Szkoda czasu

Warszawiak
Gość

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna a gdzie jeszcze można potwierdzić tą informację?

Warszawiak
Gość

warszawiak: dlaczego nie da się polubić tego komentarza???

badyl
Gość

Niech wprowadzaja. Wtedy z czystym sumieniem bede mógl się zwolnić i zarabiac te same pieniadze ale nie kosztem rodziny i mozliwosci wywalenia za byle co. Wtedy w policji zostana jedynie płaszczaki komedianty i inni ktorym zycie uratowała. No i oczywiscie kazdy kozak co tak kłapał na tą firme bedzir mógl sie do niej zatrudnic

Maciej
Gość

Będą zatrudniać Misiewiczów

Kwas
Gość

To szalony pomysł. Może Antek dogadał się z ruskimi by wyprowadzić polską armię z gotowości. Ciekawe kim zastąpią doświadczonych specjalistów. Nie da się tego zrobić w jeden dzień czy rok. Ewidentne działanie na szkodę państwa. A może to kolejny plan na „pozyskanie wyborców”.

Urszula
Gość

Jeśli to prawda to PIS strzela sobie w kolano. Dlaczego prawo działa wstecz?

Eryk
Gość
Prawo jest dla słabych, działa wstecz, żeby dało się okraść głupków, którzy uwierzyli w Polskę. Żadnych umów społecznych nasze państwo nie dotrzymuje, patrz: książeczki mieszkaniowe, samochody,stary portfel, emerytury. Do tego wymiana pieniędzy. Wszystko, co wiąże się z pieniędzmi jest bezwzględnie łamane, nieważne że jest to bezprawie i anarchia. Zatwierdzają to sądy(o które trwa walka)Trybunał Konstytucyjny, tym samym łamiąc prawo. My jako obywatele mamy tyle do powiedzenia, co przysłowiowy Żyd za okupacji. Kiedyś jeden z polityków powiedział prawdę,, że każdy w Polsce powinien zrobić wszystko, żeby zapewnić byt sobie i swojej rodzinie,, czyli nic innego, kraść, oszukiwać, tak żeby starczyło na… Czytaj więcej »
bart
Gość

Przekupili najliczniejsze związki zawodowe i zaczęło się – widać to po zmianach personalnych w strukturach mundurowych. Także ciężko będzie protestować…

Emanuel / taki motylek /
Gość
500+ już mają z obniżonych „esbeckich” emerytur. Teraz potrzebne są środki na każdą rodzinę górniczą 10.000 zlotych z tytułu ekwiwalentu za deputat węglowy.wyplacić pani z Brzeszcza obiecała do końca grudnia, a skąd biedna ma na to wziąć? Musi pożyczyć i się zadłużyc. A skąd potem splacać? No wlaśnie stąd. Ale tak naprawdę to nie jej problem, splacać będą dzieci i wnuki. A jeżeli chodzi o kadry do Policji, to też nie wielki klopot. Zatrudni się z tego miliona Ukraińców, a jak zabraknie chętnych do słuzby to imigrantów z Afryki Północnej. Znają się na rzeczy.Kibolom się nie opłaca, nie mieliby czasu… Czytaj więcej »
tomek
Gość

normalne k&*&^%y

Radek
Gość

….bo trzeba panowie być solidarni a nie cieszyć się, że mnie to nie dotyczy mówię o ustawie represyjnej. A teraz kato-bolszewicy, którzy nami rządzą wiedzą, że policja nie jest środowiskiem scalonym więc robi co chce….Mądry Polak po szkodzie….

Zenon
Gość

Hehe. Chyba ich powaliło.
Już teraz po wprowadzeniu zmian w 2013 r., które wydluzyly czas służby z 15 na minimum 25 lat (przy spełnieniu kolejnego warunki – wieku życia lat 55) do służb mundurowych się nikt nie garnie. U mnie w jednostce (mały Areszt Śledczy) wcześniej było ok. 10 kandydatów na jedno miejsce. Teraz były dwie osoby, więc rekrutacja została przedłużona o 4 tygodnie. W sumie zgłosiło się czterech kadydatow.

Darek
Gość

Chyba nie sądzą, że będę siedział i czekał na te chore zmiany. Mam 28 lat wysługi, przy pierwszym niepokojącym sygnale żegnam wojsko. Na starych zasadach.

Jurek
Gość

Wysługa cię nie uratuje. Okaże się, że służyłeś choćby jeden dzień w złych czasach, dla złej władzy i stare zasady trzeba zmienić dla „lepszych”. Przerabiam to właśnie na sobie.

sebataylor
Gość

Zrób to teraz bo jak przez noc przegłosują to nawet kwitu nie zdążysz rzucić.

bos
Gość

Właśnie PIS powinno być przyjazne dla służb a tu proszę. Pracuję 15 lat i zawsze lubiłem tą pracę i wiedziałem, że praca za granicą nie jest dla mnie. Jednak jak widać zmuszą i mnie do tego, żeby wyjechać.

Fil
Gość

Ukraińcy będą policjantami i klawiszami 👌czyli PiS kłamał mówiąc że zostawi mundurowych!

JOGI
Gość

8 lat służby ale jak to wprowadzą to rzucam to i niech sami się męczą bo już w cywilu mogę zarobić co najmniej 4 tyś na rękę . Takich odejść będzie masa i tylko pytanie czy rząd na to stać :).

Jan
Gość

Dla PiSu wszyscy mundurowi to potomkowie mundurowych z PRL-u,czyli zdradzieckie mordy,kanalie i ubecy. Dlatego obecnym mundurowym obetną emerytury a tym to służyli w PRL-u będą jeszcze konfiskować majątki.

artek
Gość

nie zmienia się przepisów w czasie służby już tym z stażem 18 /20 lat przyjmowałem się na innych zasadach .a jeszcze niech oddadzą nadgodziny lub zapłacą bo to są moje zarobione pieniądze.

pablo
Gość

czas szukać nowego zawodu….. wokół tyle ofert że spokojnie sobie poradzę

sebataylor
Gość

Właśnie PIS robi milowy krok do likwidacji Polskiej armii oraz innych służb mundurowych. Starsi żołnierze rzucą kwitem a młodszych nie będzie, uwierzycie mi nie będzie. Armia nie jest już teraz atrakcyjna a po tych zmianach nie będzie już po co tam iść. Pewnie wrócimy do poboru. Poza tym jak można mieć emeryturę i jej nie mieć jednocześnie. Emerytowani żołnierze policjanci czy strażacy przez 15 lat będą musieli pracować mimo że nie wpłynie to na ich emerytury ponieważ emerytury już mają więc kasa z ich pracy pójdzie na 500+. Brawo PIS.

Grucha
Gość

Jak tak zrobia to w BB zostanie 20 komendantow i puste komisariaty. Wszystko pierd… w ciagu miesiaca na ryj i pochybel wynalazcom 😉

Xxxxx
Gość

Już nie ma chętnych do pracy w policji , po zmianach wróci dziki zachód bo za grosze nikt nie będzie nadstawił karku

MAREK
Gość

Żart czy co…… czyli tak tym zabieramy, a tym dajemy; a poza tym nie bardzo rozumiem kto zatrudni byłego Policjanta, jak umie tylko przesłuchiwać-jak to w jednym z filmów powiedziane było;

Gość
Gość

Niech obywatelom Ukrainy zabierze się „zwrot VAT” i niech płaca 23% podatek, tak jak Polacy płacą, dzięki temu bedą mogli wypłacać nawet 1000+

Weteran
Gość

Jest inny problem, za 20 lat będzie armia staruszków bo etety będą pozapychane. Szeryfowie awansy pierwsze otrzymają po 25 latach służby. I tak dalej. W końcu wiekiem dorównamy technice jaką obsługujemy. Nikt nie policzył miliardów jakie wyda się na odprawy przed wprowadzeniem w życie przepisów. A tym bardziej nikt nie wstąpi do służby.

giermi
Gość

a ja będę miał już totalnie wywalone na wszystko i oficerowie sami będą musieli wokół siebie robić

pimi
Gość

Ich pogięło jeśli chcą by granic bronili 60-cio letni żołnierze. Idiotyzm…ciekawe skąd oni chętnych do wojska wezmą 🙂

Kamillo
Gość

no to niech sobie szukają nowych kandydatów do zawodowej służby w takim razie, rozwieją tylko wątpliwości czy siedzieć w tej naszej „zacnej” armii dalej..

Jah
Gość

Szkoda czasu w takim razie bo każdy patrzy na doświadczenie w danym zawodzie więc lepiej od razu zrezygnować ze służby bo w wieku 55 trudno o doświadczenie w innym zawodzie

yyy
Gość

Dziś policjanci, wojskowi itd. mogą wnioskować o wypłatę emerytury po osiągnięciu wymaganego stażu służby. Minimalny to 15 lat (ma on wzrosnąć do 25 lat pracy i 55. roku życia) – co za fake news od 2013 minimalny wiek emerytalny wynosi 55 lat, a minimalny staż służby to 25 lat

olinka
Gość

pisowskie plemię… szkodliwe

Greg
Gość

Już mnie nie ma

Komancz
Gość

Pytanie zasadnicze czy ta zmiana obejmie wszystkich (będących już na emeryturze) czy tylko tych którzy będą przechodzić na emeryt. po wejściu zmian ? A co z takim emerytem jak ja , mam 28 lat służby ale dopiero 44 lata ?

z Woli
Gość

Najpierw zadaj sobie pytanie, czy stan finansów państwa jest w takim stenie, że trzeba szukać w ten sposób pieniędzy. Potem przypomnij sobie ustawę dezubekizacyjną, która łamie wszystkie zasady demokratycznego państwa prawnego. Na końcu zadaj sobie pytanie: ” A co ich powstrzyma przed zabraniem mojej emerytury?”

Emanuel / taki motylek /
Gość

Tutaj cytujemy Stanislawa Bareję i „Misia” – scena w szatni:
– nie oddamy panu pańskiego płaszcza, bo go nie mamy. I co nam pan zrobi? Kierownik Szatni……..

Zenek
Gość

A co Ty pracujesz w Policji od 16 roku życia?

dynio
Gość

Jak ty to zrobiłeś? Musiałeś działać w opozycji które się wlicza do lat służby.

Słuzby
Gość

44-28=16 na pewno masz tyle lat w służbie??? !!!

Radek
Gość

może mieć jeśli był np. saperem w wojsku to za 10 lat służby naliczą mu z mnożnikiem 1,5. To samo w bezpośredniej ochronie granicy państwowej w SG. Rok za półtora. 20 lat służby = 30. Poszedł jak miał 20 lat, w wieku 40 lat osiąga 30 lat służby. Pytanie tylko do Was : Czy chcielibyście być przez 20 lat saperem lub antyterrorystą gdzie każdy dzień może być ostatnim ?

Emanuel / taki motylek /
Gość

szkoła zawodowa

Majkel
Gość

Nadgodziny! Hahaha

mundurowy
Gość

można jak na misje się jeździ lub pływa na okręcie lub lata… pomyśl zanim zaczniesz liczyć…

inspektor greg
Gość

Więc kolego nie wprowadzaj w błąd publiki. Masz wysługę z 28 lat a nie 28 lat służby. Pozdrawiam ; )

Xxx
Gość

On wyglądał na więcej jak się przyjmował…

Reasonable
Gość

Liceum wojskowe…

Jacek
Gość

Teraz wychodzi kto tam pracuje sami lewusy tylko dla samej emerytury a roboty się nie boją obok roboty mogą spać wybrałeś to pracuj.Nie każdy chce być wojskowym czy policjantem każdy ma wybór no chyba że idzie tam dla emerytury

Jan
Gość
Jacuś, jestem na emeryturze mundurowej, po misji m.i. w Iraku i idąc Twoim tokiem rozumowania powinienem sobie nie poradzić w cywilu. Jednak kurczę chyba mi się udało. No bo przecież nic nie umiem i służyłem w mundurówce tylko dla emerytury. Po przejściu na emeryturę pracowałem ciężko, w firmie prywatnej, gdzie byłem bardzo „kochany „przez cywili. Zaczynałem od zera, a nawet z minusem psychicznym tej emerytury. Pracuję w tej firmie od 10 lat. Płacę ZUS na Twoją Jacku emeryturę(mnie się już nic z tego nie dostanie). Z pomiatanego przez cywili człowieka stałem się jakoś w dziwny sposób osobą , która jest… Czytaj więcej »
Tarapaty
Gość

Ale nikt nie chodzi do żadnej pracy charytatywnie. Ja nie pracuje w/w instytucjach, a myślę o tym jaką i kiedy będę miał emeryturę, tak chyba każdy rozsądny człowiek robi.

Pan Kracy
Gość

Lewusy sa tez w cywilu tak jak wszedzie ……

Aaaaa
Gość

Jacuś zle piszesz, praca w mundurowce jest ciężka . Służy się, a nie pracuje. Wybór ma każdy ! Ale nie każdy się nadaje. Ty i Afganistan…nie nie dał byś rady bez ćwiczeń szkoleń poligonów … ZOSTAWIASZ RODZINE tego nie wziąłeś pod uwagę. A służba nie drużba dostajeszcpolecenie . Temu kto uczył się na dr, biznesmena …. jest dobrze. A wojsko nie ma takich dużych pensji jak sie wszystkim wydaje. A po odejściu dostaje sie tylko 40% uposażenia …. czy to dużo???????

Tragedia
Gość

64 letni policjant xD