Złe wieści dla mundurowych. Emerytury dużo później niż do tej pory

Przywileje dla funkcjonariuszy zostaną ograniczone. Policjanci, strażacy czy żołnierze odpoczną dopiero po osiągnięciu pełnego wieku emerytalnego. O tym, że rząd PiS po cichu szykuje rewolucję w świadczeniach dla służb mundurowych informuje dziennik Gazeta Prawna.

Wypłaty emerytur dla przedstawicieli służb mundurowych będą możliwe dopiero wtedy, gdy osiągną oni powszechny wiek emerytalny. Na razie to wciąż 67 lat, zgodnie z deklaracjami rządu ma on być obniżony (60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn). Takie rekomendacje mają się znaleźć w konkluzjach przeglądu emerytalnego prowadzonego przez ZUS i resort pracy.

Dziś policjanci, wojskowi itd. mogą wnioskować o wypłatę emerytury po osiągnięciu wymaganego stażu służby. Minimalny to 15 lat (ma on wzrosnąć do 25 lat pracy i 55. roku życia). Jeśli zmiany proponowane w przeglądzie wejdą w życie, funkcjonariusz, nawet gdyby spełnił kryterium stażowe i odszedł ze służby, musiałby czekać na wypłatę świadczenia do ukończenia powszechnego wieku emerytalnego. Do tego czasu, jeżeli nie chciałby służyć dalej, musiałby pracować w innym zawodzie. A jeśli byłoby to niemożliwe z powodów zdrowotnych? Jak inni ubezpieczeni w ZUS mógłby liczyć na rentę.

Wejście w życie proponowanych zmian oznacza oszczędności dla budżetu. Łączny koszt wypłat emerytur mundurowych to 15 mld zł rocznie.

A my się tak zastanawiamy… komu jeszcze odbiorą, by uzbierać na 500+?

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

100
Dodaj komentarz

avatar
47 Comment threads
53 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
85 Comment authors
DARIUSZJarekSwekMaciekAli Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olo
Gość
olo

Jak wprowadzą te zmiany to zwalniam się ze służby i jadę za granicę zarabiać konkretne pieniądze

Obcy
Gość
Obcy

To żegnamy, płakać nie będziemy:)!!!

SZYMON
Gość
SZYMON

Nie cwaniacz

Zulu-Gula
Gość
Zulu-Gula

Gdy poczujesz w swoim domu oddech kogoś obcego na plecach, to nie dzwoń na Policję tylko pomóż sobie sam. 65-letni staruszkowie nie obronią cię – nie zdążą dojechać.

jack
Gość
jack

Płakać będziecie bo jak zadzwonicie po policje to albo usłyszycie że nikt nie przyjedzie albo przyjedzie patrol emerytów i rencistów

Swek
Gość
Swek

Ależ ja to już słyszę…
W sprawie zakłócania ciszy nocnej nikt przyjechać nie chce!

A że Was mniej będzie do sypania mandatów za przechodzenie na czerwonym świetle – to tylko lepiej!

Swek
Gość
Swek

Im mniej was w policji, tym mniej straconych pieniędzy.

Im mniej was w straży -tym mniej zmarnowanych pieniędzy.

Zaczniecie szanować ludzi, samochody i benzynę! Zaczniecie się bać zwolnienia.

Czyli zaczniecie odczuwać STRACH, jaki odczuwa każdy normalny obywatel, który musi się starac i wykazywać w pracy.

DARIUSZ
Gość
DARIUSZ

PISZĘ JAKO NIE PRACUJĄCA JAKO MUNDUROWI.CIESZYSZ SIĘ JAK DZIECKO Z TEGO ?? A MI NIE JEST DO SMIECHU BO TO CICHY ROZBIÓR POLSKI.JAK NIE BĘDZIE MIAŁ KTO BRONIĆ TWOJEJ ŚMIERDZĄCEJ DUPY TO ZGWAŁCĄ TWOJE DZIECI I ŻONĘ TOBIE ŁEB UTNĄ I ZACZNIESZ DOSTRZEGAĆ PO CO TO WSZYSTKO.JAK TRWOGA TO DO BOGA PS MIEJ NA TYLE SIŁY BY SAMEMU SIĘ OBRONIĆ POZDRAWIAM

Ali
Gość
Ali

Za robotę się weź A nie nogi na stole

weronika
Gość
weronika

Musisz już wyruszyć bo za 1-2 lata może nas nie być w unii ? Obecny rząd pluje na unię.On kocha tylko pieniądze z unii.

Gość
Gość
Gość

Nie wyobrażam sobie jeszcze 30 lat w tej formacji. Mam 10 i mam już dość. Też odejdę, bo tylko te 15 lat jeszcze mnie tam trzymało. To co się dzieje to SKANDAL!!!

Łuki
Gość
Łuki

Olo jade z Toba!! dosc!!!

Strażak
Gość
Strażak

I ja ze straży pożarnej to.samo… Człowiek.poswieca się licząc chociaż na emeryturę że odbije później trochę dorabiajac… A Tu proszę. Zdziwia się… Jeszcze bo w policji już powoli nie ma komu robić…. Szkoda pisać. Myślałem.ze też dorobić trochę do 15 a tu chyba nie zdążę…. KoniecC wyjazd i nie ma co.pisac. Pozdrawiam mundurowych.

Robson
Gość
Robson

Popieram! Zrobię Tak samo

PISMEN
Gość
PISMEN

Już nie ma chętnych do pracy w Policji, a jak fachowcy wprowadzą te zmiany to będą zatrudniać z 4 klasami szkoły podstawowej i ułomnych chyba :-)))))))))))
BRAVO PANOWIE z PIS

Jota
Gość
Jota

Wprowadzą w miejsce wojska szturmanów z Obrony Terytorialnej 🙂

Maro
Gość
Maro

Trafna uwaga , będą zatrudniać wśród swoich wyborców, ułomnych i inteligentnych inaczej.

Mundurowy
Gość
Mundurowy

Ciekawe w jaki sposób chcą zwiększyć liczebność armii. Nie dawno zachęcali i obiecywali, że zmian w emeryturach mundurowych nie będzie. Komu tu wierzyć. Przesłużyłem ponad 31 lat i co. Teraz kopa i służ dalej. A co ze sprawnością fizyczną. Zaliczanie egzaminy sprawnościowego w wieku sześćdziesięciu paru lat. Szykujcie miejsce na ulicach na protesty mundurowych bo na pewno takie się odbędą.

Paweł
Gość
Paweł

Jak to co?? Będziesz mógł pójść na rentę z ZUSu 😀

Tarapaty
Gość
Tarapaty

Policjanci nie należą pod ZUS.

Paweł
Gość
Paweł

Po 55 roku życia skończysz przygodę z policją i przez 10 lat do osiągnięcia wieku emerytalnego (65 lat) będziesz musiał coś z sobą zrobić w cywilu i za coś żyć. Moja wcześniejsza wypowiedź miała zabarwienie humorystyczne, ale swoją drogą nie wiem jak to będzie rozwiązane. Bo de facto z tych 10 lat z cywila, (jeżeli ktoś jeszcze przyjmie do pracy styranego psychicznie i pewnie fizycznie człowieka który nic nie umie bo całe życie spędził w policji) musi być też jakaś wypracowana głodowa emerytura. Więc wychodzi na to, że będziesz miał emeryturę z munduru i z cywila. Lub państwo może wpadnie… Czytaj więcej »

sebataylor
Gość
sebataylor

Właśnie o to chodzi przez 10 lat będziesz płacić składki na ZUS wiedząc że nic z tego nie dostaniesz bo twoja emerytura nie jest z ZUS. Kasa zasili program 500+.

BeBe
Gość
BeBe

Żeby mieć emeryturę z ZUS-u trzeba mieć przepracowane 20 lat „w cywilu” (tyle lat odprowadzać składki do ZUS) a dwóch emerytur to już teraz jest przepis że nie można brać (wybierają korzystniejszą)

Bodo
Gość
Bodo

No i tak już jest pracując na emeryturze mundurowe opłacasz składkę ZUS z którego nigdy nic nie otrzymasz!!!

Emanuel / taki motylek /
Gość
Emanuel / taki motylek /

Cywila dolicza się do mundurówki. Mam tak, właśnie wczoraj otrzymałem nową generalską emeryturę. Mam tyle co generał Gawron i podobni. Nigdy nie marzyłem o generalskiej emeryturze, a tu proszę, i jak nie popierać PIS. A wPISdu – z nowym firmowym pozdrowieniem.

Swek
Gość
Swek

CIekawe, kto Was będzie pałami gonił na tych protestach, skoro do tej pory to Wy gonicie pałami innych protestujących?

Kolo
Gość
Kolo

Ta grupa wiekowa będzie miała egzamin zaliczony po przyjściu na egzamin.

Jak
Gość
Jak

Panowie i panie policjanci przy najbliższej demonstracji czy proteście pozwólcie niech lud robi swoje , nie reagujcie…

Pawel
Gość
Pawel

Przyjmując sie do służby w 1998r. Umówiłem sie z państwem polskim na pewne warunki pod które ułożyłem całe życie osobiste. Ja swoje zadania wykonałem w 100%. Teraz przychodzi mi nie po raz pierwszy być rozczarowanym wobec kolejnej ekipy rządzącej. Inna kwestia jest ze policjanci nie chcą odchodzić ze służby w młodym wieku. Nie każdy tez zaznacza ze po 15 latach służby, policjant przeciętnie dostaje 1500zl Emerytury. Zorientowani wiedza ze nieliczni decydują sie na odejście po tylu latach. Tym którzy zazdroszczą i wytykają te „super” warunki (w biedronce jest lepiej) mówię ze tez mogli sie przyjąć do służby i np. zrobić… Czytaj więcej »

Jah
Gość
Jah

55 lat to i tak za dużo.. I co potem? Pod most !

Monterey
Gość
Monterey

Jak się przyjmował 20 lat temu to ja też bym po 15 nie odchodził. Troszkę to się pozmieniało w ostatnich latach

Emanuel / taki motylek /
Gość
Emanuel / taki motylek /

Ja mam po 35 latach, w tym 28 w firmie – 1.600 zł To jest emerytura generalska, chociaż nigdy o generalskiej emeryturze nawet nie marzyłem. Moją firmową emeryturę „gaszono” mi już po raz piąty – najpierw pani Hania Suchocka nazywana przez Solidarność, która ja obalila Naszą Panią zabrała wszystkim emerytom część środków zmieniając zasady rewaloryzacji. To dotyczyło wszystkich emerytów, uprzywilejowanych mundurowych też. Potem minister Dorn zabrał nam przywilej ekwiwalentu za remont mieszkań służbowych t.zw. sufitówkę, bo emeryt policyjny nie jest policjantem tylko emerytem policyjnym, chociaż przepis mówił o emerytach policyjnych – już się zaczynała indywidualna interpretacja prawa. W 2009 roku… Czytaj więcej »

jan
Gość
jan

kto ma 15 lat służby niech lepiej ucieka bo potem becie płacz i lament

Jachu
Gość
Jachu

No tak ale po podwyżce w 2019. Tylko czy zdążymy?

Jah
Gość
Jah

Raczej nie zdążycie. Specjalnie tak chcą zrobić żebyście nie odchodzili

z Woli
Gość
z Woli

Casus ustawy dezubekizacyjnej wskazuje, że władzy nie interesuje Twoja podwyżka! Emkę dostaniesz po ukończeniu 65 lat. Jeśli oczywiście dożyjesz!

Arkadiusz
Gość
Arkadiusz

W lipcu przyszłego roku mija mi 14 lat służby jak to wprowadzą to znikam z tego kraju ponieważ jestem człowiekiem z ambicjami, dumą i honorem które jak widać nie mają racji bytu w tym kraju. na dzień dzisiejszy pracuję w PSP i dorabiam legalnie w drugiej firmie, część PASOŻYTÓW teraz powie tak dwa etaty a dla mnie nie ma pracy – a więc tak: Praca jest tylko trzeba chcieć pracować a dla tych którzy mówią: MUNDUROWI żyją za nasze pieniądze i mają bardzo dobrze pod każdym względem, wytłumaczę po 14 latach pracy, dziesiątkach szkoleń kursów egzaminów recertyfikacji itp (egzamin goni… Czytaj więcej »

Przeciwnik
Gość
Przeciwnik

A może by tak uznać PiS za organizację przestępczą działającą na szkodę państwa i jego obywateli, która wydaje wyroki zbiorowe, zabiera wszystko to co człowiek wypracował czy też uzyskał jakiekolwiek prawa w chwili rozpoczęcia pracy. Wszystkich członków i osoby powiązane z PiS pozbawić środków do życia i zabrać im wszelkie dobra materialne które dotychczas uzyskali jak też ich rodzinom.

RadzioL
Gość
RadzioL

hmm…weekend w cywilu (8h) koszt dla pracodawcy 150 do 200 PLN (srednio)
Żołnierz będący 24/7 w 30/31 dni w dyspozycji. W tym służby, dyżury weekendy, święta itd…za 41 PLN każda!
Wyjazdy 2, 3, 4 tygodniowe za które nic nie dostaje poza „gołą ” pensję?
Chcesz pracować 300 godzin i więcej za nic?
Powodzenia

Jarek
Gość
Jarek

Mam kolegów policjantow i jakos nie widze zeby pracowali 24-7-31

Policjant
Gość
Policjant

Brak słów. Co jeszcze wymyśla

Maniek
Gość
Maniek

Nie ma probelu, zwalniam się do cywila idę pracować w normalnej firmie i za ludzkie pieniądze. I niech se przyjmą kogo popadnie ….

Swek
Gość
Swek

Bardzo dobrze.Życzę CI, abyś założył firmę!

Tomek
Gość
Tomek

będą masowe zwolnienia

Zbyszek
Gość
Zbyszek

Jak to wprowadzą to w ciągu miesiąca będę pracować za granicą, mimo że mam 12 lat służby. Do 15 czekać nie będę bo i na co. I tak zrobi pewnie większość. A tymczasem życzę powodzenia w szukaniu chętnych do zaszczytnej służby. Do miesięcznic wynajmą se ochronę ale do patrolowania ulic?

Agna
Gość
Agna

Jeśli tak zrobią my również jedziemy za granicę.. Szkoda czasu

Warszawiak
Gość
Warszawiak

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna a gdzie jeszcze można potwierdzić tą informację?

Warszawiak
Gość
Warszawiak

warszawiak: dlaczego nie da się polubić tego komentarza???

Maciej
Gość
Maciej

Będą zatrudniać Misiewiczów

badyl
Gość
badyl

Niech wprowadzaja. Wtedy z czystym sumieniem bede mógl się zwolnić i zarabiac te same pieniadze ale nie kosztem rodziny i mozliwosci wywalenia za byle co. Wtedy w policji zostana jedynie płaszczaki komedianty i inni ktorym zycie uratowała. No i oczywiscie kazdy kozak co tak kłapał na tą firme bedzir mógl sie do niej zatrudnic

Kwas
Gość
Kwas

To szalony pomysł. Może Antek dogadał się z ruskimi by wyprowadzić polską armię z gotowości. Ciekawe kim zastąpią doświadczonych specjalistów. Nie da się tego zrobić w jeden dzień czy rok. Ewidentne działanie na szkodę państwa. A może to kolejny plan na „pozyskanie wyborców”.

Urszula
Gość
Urszula

Jeśli to prawda to PIS strzela sobie w kolano. Dlaczego prawo działa wstecz?

Eryk
Gość
Eryk

Prawo jest dla słabych, działa wstecz, żeby dało się okraść głupków, którzy uwierzyli w Polskę. Żadnych umów społecznych nasze państwo nie dotrzymuje, patrz: książeczki mieszkaniowe, samochody,stary portfel, emerytury. Do tego wymiana pieniędzy. Wszystko, co wiąże się z pieniędzmi jest bezwzględnie łamane, nieważne że jest to bezprawie i anarchia. Zatwierdzają to sądy(o które trwa walka)Trybunał Konstytucyjny, tym samym łamiąc prawo. My jako obywatele mamy tyle do powiedzenia, co przysłowiowy Żyd za okupacji. Kiedyś jeden z polityków powiedział prawdę,, że każdy w Polsce powinien zrobić wszystko, żeby zapewnić byt sobie i swojej rodzinie,, czyli nic innego, kraść, oszukiwać, tak żeby starczyło na… Czytaj więcej »

bart
Gość
bart

Przekupili najliczniejsze związki zawodowe i zaczęło się – widać to po zmianach personalnych w strukturach mundurowych. Także ciężko będzie protestować…

Emanuel / taki motylek /
Gość
Emanuel / taki motylek /

500+ już mają z obniżonych „esbeckich” emerytur. Teraz potrzebne są środki na każdą rodzinę górniczą 10.000 zlotych z tytułu ekwiwalentu za deputat węglowy.wyplacić pani z Brzeszcza obiecała do końca grudnia, a skąd biedna ma na to wziąć? Musi pożyczyć i się zadłużyc. A skąd potem splacać? No wlaśnie stąd. Ale tak naprawdę to nie jej problem, splacać będą dzieci i wnuki. A jeżeli chodzi o kadry do Policji, to też nie wielki klopot. Zatrudni się z tego miliona Ukraińców, a jak zabraknie chętnych do słuzby to imigrantów z Afryki Północnej. Znają się na rzeczy.Kibolom się nie opłaca, nie mieliby czasu… Czytaj więcej »

Zenon
Gość
Zenon

Hehe. Chyba ich powaliło.
Już teraz po wprowadzeniu zmian w 2013 r., które wydluzyly czas służby z 15 na minimum 25 lat (przy spełnieniu kolejnego warunki – wieku życia lat 55) do służb mundurowych się nikt nie garnie. U mnie w jednostce (mały Areszt Śledczy) wcześniej było ok. 10 kandydatów na jedno miejsce. Teraz były dwie osoby, więc rekrutacja została przedłużona o 4 tygodnie. W sumie zgłosiło się czterech kadydatow.

tomek
Gość
tomek

normalne k&*&^%y

Fil
Gość
Fil

Ukraińcy będą policjantami i klawiszami 👌czyli PiS kłamał mówiąc że zostawi mundurowych!

sebataylor
Gość
sebataylor

Właśnie PIS robi milowy krok do likwidacji Polskiej armii oraz innych służb mundurowych. Starsi żołnierze rzucą kwitem a młodszych nie będzie, uwierzycie mi nie będzie. Armia nie jest już teraz atrakcyjna a po tych zmianach nie będzie już po co tam iść. Pewnie wrócimy do poboru. Poza tym jak można mieć emeryturę i jej nie mieć jednocześnie. Emerytowani żołnierze policjanci czy strażacy przez 15 lat będą musieli pracować mimo że nie wpłynie to na ich emerytury ponieważ emerytury już mają więc kasa z ich pracy pójdzie na 500+. Brawo PIS.

Darek
Gość
Darek

Chyba nie sądzą, że będę siedział i czekał na te chore zmiany. Mam 28 lat wysługi, przy pierwszym niepokojącym sygnale żegnam wojsko. Na starych zasadach.

Jurek
Gość
Jurek

Wysługa cię nie uratuje. Okaże się, że służyłeś choćby jeden dzień w złych czasach, dla złej władzy i stare zasady trzeba zmienić dla „lepszych”. Przerabiam to właśnie na sobie.

sebataylor
Gość
sebataylor

Zrób to teraz bo jak przez noc przegłosują to nawet kwitu nie zdążysz rzucić.

Radek
Gość
Radek

….bo trzeba panowie być solidarni a nie cieszyć się, że mnie to nie dotyczy mówię o ustawie represyjnej. A teraz kato-bolszewicy, którzy nami rządzą wiedzą, że policja nie jest środowiskiem scalonym więc robi co chce….Mądry Polak po szkodzie….

JOGI
Gość
JOGI

8 lat służby ale jak to wprowadzą to rzucam to i niech sami się męczą bo już w cywilu mogę zarobić co najmniej 4 tyś na rękę . Takich odejść będzie masa i tylko pytanie czy rząd na to stać :).

Jan
Gość
Jan

Dla PiSu wszyscy mundurowi to potomkowie mundurowych z PRL-u,czyli zdradzieckie mordy,kanalie i ubecy. Dlatego obecnym mundurowym obetną emerytury a tym to służyli w PRL-u będą jeszcze konfiskować majątki.

bos
Gość
bos

Właśnie PIS powinno być przyjazne dla służb a tu proszę. Pracuję 15 lat i zawsze lubiłem tą pracę i wiedziałem, że praca za granicą nie jest dla mnie. Jednak jak widać zmuszą i mnie do tego, żeby wyjechać.

artek
Gość
artek

nie zmienia się przepisów w czasie służby już tym z stażem 18 /20 lat przyjmowałem się na innych zasadach .a jeszcze niech oddadzą nadgodziny lub zapłacą bo to są moje zarobione pieniądze.

pablo
Gość
pablo

czas szukać nowego zawodu….. wokół tyle ofert że spokojnie sobie poradzę

Xxxxx
Gość
Xxxxx

Już nie ma chętnych do pracy w policji , po zmianach wróci dziki zachód bo za grosze nikt nie będzie nadstawił karku

Grucha
Gość
Grucha

Jak tak zrobia to w BB zostanie 20 komendantow i puste komisariaty. Wszystko pierd… w ciagu miesiaca na ryj i pochybel wynalazcom 😉

Weteran
Gość
Weteran

Jest inny problem, za 20 lat będzie armia staruszków bo etety będą pozapychane. Szeryfowie awansy pierwsze otrzymają po 25 latach służby. I tak dalej. W końcu wiekiem dorównamy technice jaką obsługujemy. Nikt nie policzył miliardów jakie wyda się na odprawy przed wprowadzeniem w życie przepisów. A tym bardziej nikt nie wstąpi do służby.

pimi
Gość
pimi

Ich pogięło jeśli chcą by granic bronili 60-cio letni żołnierze. Idiotyzm…ciekawe skąd oni chętnych do wojska wezmą 🙂

MAREK
Gość
MAREK

Żart czy co…… czyli tak tym zabieramy, a tym dajemy; a poza tym nie bardzo rozumiem kto zatrudni byłego Policjanta, jak umie tylko przesłuchiwać-jak to w jednym z filmów powiedziane było;

Jah
Gość
Jah

Szkoda czasu w takim razie bo każdy patrzy na doświadczenie w danym zawodzie więc lepiej od razu zrezygnować ze służby bo w wieku 55 trudno o doświadczenie w innym zawodzie

Gość
Gość
Gość

Niech obywatelom Ukrainy zabierze się „zwrot VAT” i niech płaca 23% podatek, tak jak Polacy płacą, dzięki temu bedą mogli wypłacać nawet 1000+

Kamillo
Gość
Kamillo

no to niech sobie szukają nowych kandydatów do zawodowej służby w takim razie, rozwieją tylko wątpliwości czy siedzieć w tej naszej „zacnej” armii dalej..

giermi
Gość
giermi

a ja będę miał już totalnie wywalone na wszystko i oficerowie sami będą musieli wokół siebie robić

olinka
Gość
olinka

pisowskie plemię… szkodliwe

Greg
Gość
Greg

Już mnie nie ma

yyy
Gość
yyy

Dziś policjanci, wojskowi itd. mogą wnioskować o wypłatę emerytury po osiągnięciu wymaganego stażu służby. Minimalny to 15 lat (ma on wzrosnąć do 25 lat pracy i 55. roku życia) – co za fake news od 2013 minimalny wiek emerytalny wynosi 55 lat, a minimalny staż służby to 25 lat

Tragedia
Gość
Tragedia

64 letni policjant xD

Maciek
Gość
Maciek

Niech wprowadzają te zmiany. Mi nie przedłużą kontraktu, a mam wf i skoki, zawsze dyspozycyjny i jak na zegarku. Ale moi przełożeni mnie nie lubią i chcą zwolnic miejsce. Za to ci co siedza na l4 po 3-4 miesiące, migają sie od wfu i skoków dostaną 5 z opinii i kontrakty na 5-6 lat byle by dociągnąć do 15stki. Niech zrównają te emerytury i bedzie porządek.

Komancz
Gość
Komancz

Pytanie zasadnicze czy ta zmiana obejmie wszystkich (będących już na emeryturze) czy tylko tych którzy będą przechodzić na emeryt. po wejściu zmian ? A co z takim emerytem jak ja , mam 28 lat służby ale dopiero 44 lata ?

Zenek
Gość
Zenek

A co Ty pracujesz w Policji od 16 roku życia?

dynio
Gość
dynio

Jak ty to zrobiłeś? Musiałeś działać w opozycji które się wlicza do lat służby.

z Woli
Gość
z Woli

Najpierw zadaj sobie pytanie, czy stan finansów państwa jest w takim stenie, że trzeba szukać w ten sposób pieniędzy. Potem przypomnij sobie ustawę dezubekizacyjną, która łamie wszystkie zasady demokratycznego państwa prawnego. Na końcu zadaj sobie pytanie: ” A co ich powstrzyma przed zabraniem mojej emerytury?”

Emanuel / taki motylek /
Gość
Emanuel / taki motylek /

Tutaj cytujemy Stanislawa Bareję i „Misia” – scena w szatni:
– nie oddamy panu pańskiego płaszcza, bo go nie mamy. I co nam pan zrobi? Kierownik Szatni……..

Słuzby
Gość
Słuzby

44-28=16 na pewno masz tyle lat w służbie??? !!!

Emanuel / taki motylek /
Gość
Emanuel / taki motylek /

szkoła zawodowa

Radek
Gość
Radek

może mieć jeśli był np. saperem w wojsku to za 10 lat służby naliczą mu z mnożnikiem 1,5. To samo w bezpośredniej ochronie granicy państwowej w SG. Rok za półtora. 20 lat służby = 30. Poszedł jak miał 20 lat, w wieku 40 lat osiąga 30 lat służby. Pytanie tylko do Was : Czy chcielibyście być przez 20 lat saperem lub antyterrorystą gdzie każdy dzień może być ostatnim ?

Majkel
Gość
Majkel

Nadgodziny! Hahaha

mundurowy
Gość
mundurowy

można jak na misje się jeździ lub pływa na okręcie lub lata… pomyśl zanim zaczniesz liczyć…

inspektor greg
Gość
inspektor greg

Więc kolego nie wprowadzaj w błąd publiki. Masz wysługę z 28 lat a nie 28 lat służby. Pozdrawiam ; )

Xxx
Gość
Xxx

On wyglądał na więcej jak się przyjmował…

Reasonable
Gość
Reasonable

Liceum wojskowe…

Jacek
Gość
Jacek

Teraz wychodzi kto tam pracuje sami lewusy tylko dla samej emerytury a roboty się nie boją obok roboty mogą spać wybrałeś to pracuj.Nie każdy chce być wojskowym czy policjantem każdy ma wybór no chyba że idzie tam dla emerytury

Pan Kracy
Gość
Pan Kracy

Lewusy sa tez w cywilu tak jak wszedzie ……

Aaaaa
Gość
Aaaaa

Jacuś zle piszesz, praca w mundurowce jest ciężka . Służy się, a nie pracuje. Wybór ma każdy ! Ale nie każdy się nadaje. Ty i Afganistan…nie nie dał byś rady bez ćwiczeń szkoleń poligonów … ZOSTAWIASZ RODZINE tego nie wziąłeś pod uwagę. A służba nie drużba dostajeszcpolecenie . Temu kto uczył się na dr, biznesmena …. jest dobrze. A wojsko nie ma takich dużych pensji jak sie wszystkim wydaje. A po odejściu dostaje sie tylko 40% uposażenia …. czy to dużo???????

Jan
Gość
Jan

Jacuś, jestem na emeryturze mundurowej, po misji m.i. w Iraku i idąc Twoim tokiem rozumowania powinienem sobie nie poradzić w cywilu. Jednak kurczę chyba mi się udało. No bo przecież nic nie umiem i służyłem w mundurówce tylko dla emerytury. Po przejściu na emeryturę pracowałem ciężko, w firmie prywatnej, gdzie byłem bardzo „kochany „przez cywili. Zaczynałem od zera, a nawet z minusem psychicznym tej emerytury. Pracuję w tej firmie od 10 lat. Płacę ZUS na Twoją Jacku emeryturę(mnie się już nic z tego nie dostanie). Z pomiatanego przez cywili człowieka stałem się jakoś w dziwny sposób osobą , która jest… Czytaj więcej »

Tarapaty
Gość
Tarapaty

Ale nikt nie chodzi do żadnej pracy charytatywnie. Ja nie pracuje w/w instytucjach, a myślę o tym jaką i kiedy będę miał emeryturę, tak chyba każdy rozsądny człowiek robi.