Radny PiS z Częstochowy, a prywatnie kibic tamtejszej piłkarskiej drużyny Raków Albert Kula usłyszał prokuratorskie zarzuty za napaść na policjantów. Do zdarzenia doszło podczas kibolskiej ustawki pod Łodzią. O sprawie napisał Super Express.

Wydarzenia miały miejsce w sobotę, 23 września. Policjanci zabezpieczali wtedy przejazd kibiców przez województwo łódzkie na mecz Puszczy Niepołomice ze Stomilem Olsztyn. W pewnym momencie ok. 40 pojazdów zjechało do lasu obok miejscowości Gidel. Mundurowi spodziewali się ustawki, więc pojechali za nimi i próbowali wylegitymować kibiców. Wtedy najbardziej agresywna grupa pseudokibiców ruszyła w kierunku policjantów. Padły strzały ostrzegawcze, użyto gazu łzawiącego. Zatrzymano 21 osób, w tym radnego PiS Alberta Kulę. Według informacji SE spędził on kilkanaście godzin w areszcie.

Reklamy

„Zatrzymani usłyszeli zarzuty czynnej napaści na policjantów oraz zmuszania ich do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano dozory policyjne oraz zakaz opuszczania kraju – informuje nas Cezary Zawadzki, szef prokuratury rejonowej w Radomsku, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.”

Działacz PiS, radny Albert Kula to wieloletni kibic Rakowa Częstochowa i członek Stowarzyszenia Kibiców Wieczny Raków.

„To jedno wielkie nieporozumienie. Ja i moi koledzy nie czujemy się w ogóle winni i nie widzimy żadnego problemu. Mamy nadzieję, że sąd sprawę wyjaśni” – mówił w rozmowie z SE Albert Kula.

A nas zastanawia jedno. Co robił radny PiS w lesie z kibicami?

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułKolejne ograniczenie praw i wolności przez PiS? Helsińska Fundacja Praw Człowieka apeluje do prezydenta
Następny artykułWpadka posła Mularczyka? W dokumencie ONZ nie ma nic o reparacjach