Konflikt prezydenta z Kaczyńskim. Są wyniki sondażu

kaczynski

Polacy dostrzegają spór prezydenta Dudy z PiS – donosi Dziennik Gazeta Prawna powołując się na sondaż  DGP na panelu badawczym Ariadna. Minimalnie przeważają ci, którzy uznają aktualne stosunki prezydenta z PiS za złe lub raczej złe (32,5 proc.). Przeciwnego zdania jest niespełna 32 proc. pytanych, a niemal 36 proc. nie ma zdania.

Kompletnie zdezorientowani są młodzi ludzie. Aż trzy czwarte pytanych w wieku do 24 lat nie jest w stanie ocenić, czy stosunki prezydenta Andrzeja Dudy z PiS są dobre, czy złe. W elektoracie partii przeważa opinia, że relacje prezydenta z jego byłym ugrupowaniem są dobre. Inne zdanie mają wyborcy partii opozycyjnych: według nich relacje są złe.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

“Wyborcy popierający Jarosława Kaczyńskiego nie chcą dostrzec konfliktu, a elektorat opozycji przeciwnie. To może być myślenie życzeniowe. Dla wyborców PiS konflikt jest kłopotliwy, a dla elektoratu opozycji pożądany” – podsumowuje politolog Marek Migalski.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna