Rada Ministrów zdecydowała o zwiększeniu wynagrodzeń w niektórych podległych rządowi instytucjach w związku z ich nowymi zadaniami na 2017 rok donosi Super Express.

Przyjęta przez rząd “uchwała w sprawie częściowego podziału rezerwy celowej na zwiększenie wynagrodzeń wynikające ze zmian organizacyjnych i nowych zadań w państwowych jednostkach budżetowych w 2017 roku” zakłada, że wybrane resorty czekają nowe “priorytetowe” zadania i w związku z ich realizacją otrzymają dodatkowe środki.

Reklamy

Podwyżki dostaną: minister rozwoju i finansów, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, minister sprawiedliwości; przedstawiciel resortu środowiska oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego. Każdy dostał nowe zadania. Na podwyżkę może liczyć również minister infrastruktury i budownictwa oraz minister spraw wewnętrznych i administracji, a także minister spraw zagranicznych oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Prokurator Generalny i wojewoda mazowiecki.

A my do znudzenia przypominamy, że najniższa pensja krajowa wynosi 2000 złotych, a średnia poniżej 4500.

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułMinisterstwo Finansów doprowadzi do podwyżek w barach i restauracjach. Wszystko przez podatki
Następny artykułNie będzie śledztwa w sprawie mówienia prawdy o akcji Wisła