Prezes NBP ostrzega. Gospodarka wyhamuje

Prezes NBP nie ma złudzeń: polska gospodarka wyhamuje donosi Super Express. W środę, po dwudniowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej, Narodowy Bank Polski poinformował o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Tymczasem prezes NBP, prof. Adama Glapińskiego prognozuje, że w kolejnym roku może nie być tak dobrze.

Zdaniem prof. Adama Glapińskiego wzrost PKB spowolni, a wskaźnik inflacji w listopadzie może być odrobinę wyższy niż w projekcji lipcowej. Obecnie według niego nie widać powodu do zmiany stóp procentowych, a “wszystkie podstawowe elementy w naszej gospodarce są zrównoważone”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Stopy procentowe według prezesa NBP do końca kolejnego roku pozostaną bez zmian (tj. na poziomie 1,5 proc. w skali rocznej), a w listopadowej projekcji NBP wskaźnik inflacji może być trochę wyższy niż w lipcowej.

Źródło: Super Express