24 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieTerror totalitarny? Dzień po czarnym wtorku służby weszły do siedzib organizacji kobiecych.

Terror totalitarny? Dzień po czarnym wtorku służby weszły do siedzib organizacji kobiecych.

Centrum Praw Kobiet poinformowało na Facebooku, że w środę do siedziby Fundacji w Warszawie oraz do oddziałów w Gdańsku i w Łodzi weszli funkcjonariusze policji. Podobne naloty odbyły się w innych organizacjach. m.in. w lubuskim stowarzyszeniu Baba.

Funkcjonariusze, którzy weszli do oddziałów Centrum Praw Kobiet, mieli nakaz wydania dokumentacji projektów ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości za lata 2012-2015.

Reklamy

„Była to dobrze skoordynowana akcja – zabezpieczono komputery, dyski, zabrano też wiele segregatorów z dokumentami. Oficjalnie postępowanie dotyczy pracowników Ministerstwa, jednak obawiamy się, że jest to jedynie pretekst lub sygnał ostrzegawczy aby nie angażować się w działania nie będące po myśli partii rządzącej, takie jak Czarny Protest” – czytamy w poście opublikowanym na stronie łódzkiego oddziału Centrum Praw Kobiet.

Działacze Centrum zwracają uwagę także na datę nalotu – dzień po protestach kobiet. „Znamienna jest data – dzień po kolejnych protestach kobiet, jak i fakt, że w tym samym czasie funkcjonariusze zrobili podobny nalot w innych kobiecych organizacjach, m.in. w lubuskim stowarzyszeniu Baba” – czytamy.

Na to odpowiedział m.in. Henryk Wujec: „Myślę, że jednak należy powołać Komitet Obrony Obywateli, bo represje będą się nasilać. Komitet nieduży powinien się składać z osób obdarzonych zaufaniem, z czynnego sekretariatu, który gromadził by dane, prowadził stronę internetową. Komitet miałby do pomocy grupę prawników „pro bono” i wolontariuszy gotowych uczestniczyć w rozprawach lub stawiać się jako świadkowie w czasie rewizji. Komitet powinien prowadzić zbiórki publiczne na pomoc osobom prześladowanym. Komitet winien współpracować z istniejącymi już formami obrony obywateli.
Nie wiem kto powinien taki Komitet zorganizować: Fundacja Helsińska, AI?”

A my zastanawiamy się do czego jeszcze posunie się obecna władza.

Źródło: Facebook

Musisz o tym wiedzieć!