Waszczykowski w konflikcie z PiS? Pomysł na Radę Służby Zagranicznej bez konsultacji z ministrem

“Wczoraj rozmawiałem telefonicznie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim nt. propozycji posłów PiS powołania Rady Służby Zagranicznej” – poinformował szef MSZ Witold Waszczykowski, który w rozmowie w III programie Polskiego Radia powiedział, że chciał się dowiedzieć “co to za cudo”.

W Sejmie pojawił się pomysł powołania Rady Służby Zagranicznej. Byłoby to ciało doradcze szefa MSZ. Stanowisko Ministerstwa Spraw Zagranicznych w tej sprawie jest negatywne.
Jak mówił podczas posiedzenia komisji wiceszef MSZ Jan Dziedziczak, negatywne stanowisko wynika przede wszystkim z zaskoczenia postulatami posłów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Przewodnicząca podkomisji Małgorzata Gosiewska (PiS), prezentując we wtorek poprawkę dot. Rady Służby Zagranicznej, mówiła, że Rada byłaby “ciałem opiniodawczym dla ministra SZ w różnych zagadnieniach, ale również tych drażliwych związanych z nawiązywaniem stosunku pracy z pracownikami MSZ”.

Waszczykowski powiedział dzisiaj w radiowej Trójce, że wczoraj rozmawiał telefonicznie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim nt. propozycji podkomisji. “Rozmawiałem wczoraj przez telefon, żeby dowiedzieć się co to za cudo. Musimy studiować w tej chwili, co to posłowie wymyślili” – powiedział szef MSZ pytany, czy rozmawiał na ten temat z liderem Prawa i Sprawiedliwości.

“Pan prezes mówił, że posłowie chcieli stworzyć radę na wzór Rady Służby Cywilnej, dzisiaj ta rada nazywa się Radą Służby Publicznej, która zajmuje się opiniowaniem aktów prawnych dotyczących Służby Cywilnej. Jeśli by taka miała być Rada Służby Zagranicznej, która opiniowałaby akty prawne dotyczące Służby Zagranicznej, tylko ich jest niewiele, to być może tak. Natomiast nie wiem jeszcze, jakie będą kompetencje tej Rady” – zaznaczył Waszczykowski.

A my zastanawiamy się, czy tam jest konflikt czy po prostu bałagan?

Źródło: Onet.pl