Bizancjum Kancelarii Prezydenta. 85 samochodów w garażu Andrzeja Dudy

Choć prezydent Andrzej Duda jeździ limuzynami Biura Ochrony Rządu, jego kancelaria musi mieć duży parking. W prezydenckim garażu jest 85 pojazdów, do tego trzy skutery wodne, łódka i pięć kajaków.

To informacje z dokumentacji przetargowej na ubezpieczenie, które Pałac właśnie chce wykupić. Ma ono obejmować także wypadki na skuterach wodnych, bo takiemu w wakacje uległ prezydent Andrzej Duda. Nie wszystkie pojazdy są wykorzystywane przez urzędników. “W zasobach Kancelarii Prezydenta RP znajduje się 38 samochodów osobowych, 11 samochodów ciężarowych oraz 2 autobusy. Korzystają z nich Ministrowie, członkowie delegacji i osoby uprawnione” – wyjaśnia pałac prezydencki.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Podobną liczbę samochodów mieli do dyspozycji urzędnicy Bronisława Komorowskiego. Jak donosiły wówczas media, kancelaria prezydenta w 2010 r. miała 80 pojazdów. Po krytyce, jaka spadła wówczas na pałac, ówczesny minister Sławomir Nowak zapowiedział, że część limuzyn zostanie sprzedana. To ciekawe, że teraz jest ich o pięć więcej. Dobra zmiana?

Źródło: Wirtualna Polska