[Counter-Box id="1"]

Cztery lata temu podczas spotkania z wyborcami Jarosław Kaczyński zapowiadał poprawę sytuacji lekarzy. Przywoływał historię, której sam był świadkiem. Dziś zdaje się jej nie pamiętać, gdyż z dawnych obietnic, które składał jako opozycjonista, pozostały tylko ślady w archiwach internetu.

W 2013 roku podczas spotkania z wyborcami na Podlasiu, zorganizowanym w niewielkiej wsi Domanowo, Jarosław Kaczyński wrócił pamięcią do dramatycznych scen ze szpitala w którym leczona była matka prezesa PiS – Jadwiga Kaczyńska. Relacji prezesa wysłuchało kilkaset osób zgromadzonych na sali. “Byłem w szpitalu świadkiem jak umierała 69 letnia matka dyrektora szpitala, która przyszła na proste badanie, nie z chorobą, ale na proste badanie” – opowiadał prezes zgromadzonym słuchaczom. “Przy badaniu ją uszkodzono, uratowano ją i później jeszcze raz ją uszkodzono. I wtedy już umarła. Mimo że była córką profesora, generała, dyrektora tego szpitala.” – Mówił Kaczyński. Na pytanie o przyczynę tragedii powiedział, że spytał obecnych co się stało i jak to jest możliwe, a w odpowiedzi usłyszał: “Przecież ci ludzie mają po pięć etatów – ręce im drżą.”

Reklamy

Wtedy Jarosław Kaczyński zapowiadał, że jeżeli obejmie ponownie władzę to lekarze będą zarabiali godnie, tak jak jest to w Niemczech, ale nie będą mogli pracować na kilku etatach jednocześnie.

Co zostało z jego obietnic?

Poprzedni artykułBizancjum Kancelarii Prezydenta. 85 samochodów w garażu Andrzeja Dudy
Następny artykułSamozaoranie Marka Króla na antenie Telewizji Republika.