TVP nie informuje o strajku lekarzy. Internauci ruszyli więc do akcji

Lekarze rezydenci prowadzą strajk głodowy od początku września, a ich protest wspierają tysiące osób uczestniczących w pikietach i manifestacjach. Tymczasem, jak donosi gazeta Wyborcza Telewizja Polska praktycznie nie informuje o akcji.

Młodzi lekarze domagają się podwyżek wynagrodzeń i wzrostu nakładów na ochronę zdrowia. Medycy chcą też rozwiązania problemu braku personelu medycznego; z uwagi na braki kadrowe – a także niskie płace, które zmuszają do brania dodatkowych dyżurów – wiele osób pracuje ponad swoje siły i przebywa w pracy nawet kilkadziesiąt godzin bez przerwy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tymczasem zarówno TVP Info, jak i “Wiadomości” TVP nie nagłaśniają protestu.

Profil TVP Info na Facebooku został więc strollowany zarówno przez strajkujących, jak i osoby popierające postulaty medyków. Pod postami publikowanymi na profilu stacji pojawiają się dziesiątki komentarzy, w których ludzie pytają o to, kiedy na antenie pojawi się materiał o proteście głodowym. Inni piszą po prostu “#protestmedyków”.

Protestujący na swoim oficjalnym profilu dopytują również, co musi się stać, żeby premier Beata Szydło spotkała się ze strajkującymi. Dotychczas lekarze rozmawiali m.in. z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, ale ich celem jest spotkanie z szefową rządu, bo spotkanie z ministrem nie przyniosło porozumienia. Resort powiedział, że nie spełni żądań lekarzy, którzy oczekują m.in. zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia do poziomu nie niższego niż 6,8 PKB.

Od wielu dni TVP kasuje na swoich profilach komentarze z hasztagiem #protestmedyków. Po wielu pytaniach mediów serwis TVP.info zaczął się z tego tłumaczyć tekstem, że: “powszechnie przyjęte jest, aby nie zasypywać innych powtórkami treści bądź zbędnymi linkami, komentarzami zawierającymi treści niezwiązane z artykułem czy informacje nieużyteczne”. I dodaje: “Młodzi medycy łamią jeszcze jedną, dla wielu najważniejszą zasadę Netykiety – zaśmiecanie publicznej dyskusji”.

A my zastanawiamy się, czy nachalna propaganda telewizyjna tez nie ejst czyms w rodzaju zaśmiecania publicznej dyskusji?

Źródło: Gazeta Wyborcza, Facebook, twitter,