Rządzi chamstwo i prostactwo. Jeden z największych polskich aktorów o władzy PiS.

“Chamów i prostaków nie brakuje nigdzie, ale w Polsce nagle zajęli miejsce na świeczniku i nadają ton” – powiedział znany aktor Wojciech Pszoniak w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika „Newsweek”.

Jako przykład upadku obyczajów w Polsce Pszoniak podaje zachowanie posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, która jest profesorem. “Czy ten tytuł do niczego już nie zobowiązuje? To jest chamstwo i prostactwo z tytułem profesora. Kiedyś język parlamentarny to była nobilitacja, a dziś? Rynsztok, który wchodzi do polskich domów.” – pyta aktor, który nie kryje swojej dezaprobaty dla rządów Prawa i Sprawiedliwości i przemian przez tę partię forsowanych. W lipcu, gdy trwały protesty w obronie niezawisłości sądownictwa, aktor osobiście się w nie angażował. Zdaniem Pszoniaka zanim PiS doszedł do władzy i w debacie publicznej uczestniczyły takie osoby jak Władysław Bartoszewski, Bronisław Geremek, Tadeusz Mazowiecki czy Stefan Meller dorównywaliśmy standardami cywilizowanemu światu. W czasie dobrej zmiany natomiast “miernoty i karierowicze zmuszają nas do tego, żebyśmy byli tacy jak oni”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pszoniak nie szczędził słów krytyki wobec Jarosława Kaczyńskiego. “Jest zaburzonym człowiekiem, nie trzeba być psychoanalitykiem ani psychiatrą, żeby to widzieć. Jestem aktorem i widzę to w jego oczach, w sposobie zachowania, w mowie ciała. Kaczyński zionie nienawiścią i chęcią zemsty. Zwłaszcza do tych, których historia uznała za ojców wolnej Polski, którzy poświęcili coś ze swego życia, aby wyrwać ten kraj z komunizmu” – powiedział o prezesie PiS Pszoniak.

Źródło: Newsweek