20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieNie ma własnych, więc desperacko szuka cudzych? Kurski chwali się osiągnięciami poprzedników.

Nie ma własnych, więc desperacko szuka cudzych? Kurski chwali się osiągnięciami poprzedników.

Prezes TVP Jacek Kurski chwali się, że TVP ma na wyłączność prawa do transmisji meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej przez pięć najbliższych lat. Sek w tym, że Telewizja nabyła je… zanim Kurski zasiadł w fotelu na Woronicza, bo trzy lata temu.

Jacek Kurski na specjalnej konferencji prasowej emocjonował się, że „przez najbliższe pięć lat Telewizja Polska ma pełnię praw i wyłączne prawa do transmisji wszystkich meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej we wszystkich klasach rozgrywek”.

Reklamy

„W telewizji trzeba mieć intuicję i determinację. Na szczęście nam ani jednego, ani drugiego nie zabrakło. Mieliśmy nosa, żeby walczyć o piłkę reprezentacji narodowej w TVP, i mieliśmy tyle determinacji, żeby doprowadzić ten przetarg, który dzisiaj wchodzi w życie, do końca. Piłka nożna jest współczesnym wymiarem nowoczesnego patriotyzmu, a telewizja publiczna powinna jednoczyć emocje Polaków wokół reprezentacji” – mówił Kurski.

Na słowa prezesa TVP zareagował na Facebooku Marian Kubalica, były wieloletni wiceszef TVP Sport, który odszedł z TVP miesiąc po objęciu prezesury przez Jacka Kurskiego. „Prezes TVP J. Kurski i dyrektor TVP Sport M. Szkolnikowski chwalą się wyłącznymi prawami do transmisji meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej przez pięć lat. Dają do zrozumienia, że to ich wyłączna zasługa. Tymczasem prawa do MŚ w Rosji w 2018 r. oraz do MŚ w Katarze w 2022 r. Telewizja Polska nabyła gdzieś około 2014 r., gdy prezesem TVP był J. Braun, a dyrektorem TVP Sport W. Szaranowicz. Przypadkowe niedopowiedzenie? Absolutnie nie! U prezesa Kurskiego to już obyczaj przypisywania sobie cudzych zasług”.

A my, podobnie jak Kubalica, nie dziwimy się zachowaniu Kurskiego. Norma.

Źródło: facebook

Musisz o tym wiedzieć!