20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSzydło nie potrafi znaleźć rozwiązania problemu lekarzy. Protest głodowy się zaostrza

Szydło nie potrafi znaleźć rozwiązania problemu lekarzy. Protest głodowy się zaostrza

Lekarze rezydenci wznawiają protest głodowy – poinformował dziś Filip Płużański z Porozumienia Rezydentów OZZL, a uzasadniając dodał, że „rozmowy z premier Beatą Szydło nie przyniosły oczekiwanych skutków.”

„Zaoferowałam powołanie wspólnego zespołu, który do 15 grudnia ma wypracować rozwiązanie” – mówiła Beata Szydło na konferencji po spotkaniu i zaznaczyła, że liczy na to, że lekarze rezydenci wkrótce zdecydują się na podjęcie współpracy z rządem. Do spotkania doszło, ale rezydenci twierdzą, że nie padły żadne konkrety. Główne postulaty protestujących to m.in. wzrost finansowania ochrony zdrowia, poprawa warunków pracy i podwyższenie wynagrodzeń.

Reklamy

Beata Szydło zaznaczyła, że „jest wola ze strony rządu ws. zmiany wysokości wynagrodzeń”. „Ale ja mówię, że to ma być systemowa zmiana. (…) Ja przypomnę, że Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt ustawy, który jest gotowy, który zakłada, że w określonym czasie przyjmiemy wzrost nakładów do 6 proc. PKB na służbę zdrowia” – dodała.

Lekarze zaznaczyli, że w czasie rozmów „konkrety nie padły”. Od kilku lat słyszą zapewnienia, że będzie lepiej, ale już nie wierzą w nie.

Źródło: Onet.pl

Musisz o tym wiedzieć!