Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przyznał szefowej swojej kancelarii nagrodę w wysokości prawie 37 tys. złotych o donosi „Super Express”, który ustalił, że urzędniczka jeszcze do niedawna pracowała w klubie parlamentarnym PiS.

„Pani minister Agnieszce Kaczmarskiej (…) przyznano nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w łącznej kwocie brutto 36 772,90 zł. Nagrody zostały przyznane za znaczny wkład wniesiony w obsługę Sejmu i jego organów” poinformowało SE sejmowe biuro prasowe.

Reklamy

Kaczmarska została szefową Kancelarii w październiku ubiegłego roku, zastępując na tym stanowisku wieloletniego szefa Lecha Czaplę. Kaczmarska była jego zastępczynią, a wcześniej przez wiele lat była dyrektorem klubu parlamentarnego PiS. Oprócz nagród Kaczmarska dostaje też sowite wynagrodzenie, ok. 13-14 tys. zł brutto miesięcznie.

Super Expres cytuje sejmowe biuro prasowe: „Pensja wysokich urzędników państwowych, w tym szefa Kancelarii Sejmu, składa się z wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. W tym przypadku wynagrodzenie zasadnicze wynosi 9892,20 zł, dodatek funkcyjny 2649,70 zł. Szef Kancelarii ma też prawo do dodatku służbowego od 5 do 20 proc., a jego wysokość jest uzależniona od stażu pracy.”

A my do znudzenia już przypominamy, że najniższa pensja krajowa wynosi 2 tysiące złotych, a średnia poniżej 4,5 tysiąca.

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułCzy ugrupowanie Kukiza się rozpadnie? Lider krytykuje swoich posłów
Następny artykułWładza znowu gra teczkami. Aneks do raportu WSI nie będzie ujawniony?