[Counter-Box id="1"]

Młody lekarz-rezydent opisał swoje zawodowe życie w Polsce. Jego wpis na portalu Facebook udostępniło 4,500 internautów.

“O trzeciej trzydzieści znieczulasz do operacji kobietę z pękniętym wrzodem żołądka. Jesteś na nogach od siódmej rano. Od dziewiątej bez przerwy udzielasz świadczeń zdrowotnych. Odkręcasz tlen. Rozpoczynasz znieczulenie. Maska do wentylacji upada ci na ziemię. Za nią upada filtr antybakteryjny. Bardzo powoli schylasz się i podnosisz oba te przedmioty z ziemi. Wpatrujesz się w nie przez dobre trzydzieści sekund, żeby przypomnieć sobie, jak właściwie łączyło się je w jedną całość. W końcu się udaje. Czujesz się, jak byś był literalnie wypity.” – to treść tylko jednego z 50. punktów opisujących problemy lekarzy.

Reklamy

Pensja lekarza rezydenta wynosi 2100-2400 złotych miesięcznie. Średnia krajowa to 4,500. By był lekarzem trzeba po 5 latach studiów odbyć dwuletni staż i przez 6-8 być rezydentem.

Poprzedni artykułPatryk Jaki i komisja stawiają się ponad całym polskim prawem? Druzgocąca opinia w sprawie reprywatyzacji
Następny artykułNiechlubny rekord rządu. Trzeci największy deficyt w Europie