Bardzo zła wiadomość dla Polski. Rozdawnictwo PiS może doprowadzić do katastrofy

PiS na cele społeczne wyda 75 mld zł. Za rozdawnictwo władzy może nam przyjść zapłacić w podatkach. PiS chce wydać 50 mld zł więcej niż miała przeznaczać na socjal koalicja PO-PSL.

Czterokrotnie wyższe wydatki na cele społeczne niż za czasów poprzedniego rządu – to wyliczenia i cel wicepremiera Morawieckiego na przyszły rok. PiS tworzy państwo socjalne i ma do tego środki. Dobra kondycja gospodarki pozwala na popuszczenia pasa. Co jednak, kiedy przyjdzie spowolnienie?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“W przyszłym roku wydatki na cele społecznie sięgną 75 mld zł” – mówił w Sejmie wicepremier Morawiecki. Jak wyliczył, to o około 50 mld zł więcej niż za rządów koalicji PO-PSL. Minister finansów szacuje, że w latach 2013-15 rząd Donalda Tuska na socjal wydał kwotę około od 17 do 19 mld zł.

“Nie wiem, skąd premier wziął te liczby, ale prawdopodobnie porównuje zupełnie różne kwestie. To oczywiście nieuprawnione, bo to tak, jakby porównywał pomarańcze ze śliwkami” – powiedziała Magdalena Kochan, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji Polityki Społecznej i Rodziny z ramienia PO.

Politycy przyznają jednak, że Prawo i Sprawiedliwość stale podnosi wydatki na cele społeczne. Jak zauważa Rzeczpospolita, ma to również ciemną stronę. Jeśli przyjdzie spowolnienie gospodarcze, za lekką rękę PiS zapłacimy my podatnicy. Jeśli wpływy do budżetu zmaleją, jedyną opcją utrzymania rozbudowanego systemu socjalnego będzie podniesienie podatków.

Źródło: Rzeczpospolita