27 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieObrzydliwy atak prorządowych mediów na lekarzy rezydentów. Czegoś takiego jeszcze nie było

Obrzydliwy atak prorządowych mediów na lekarzy rezydentów. Czegoś takiego jeszcze nie było

Lekarze rezydenci mogą doprowadzić do upadku rządu Beaty Szydło, bowiem służba zdrowia to jeden z najbardziej problematycznych i wrażliwych społecznie obszarów, z którym władza sobie kompletnie nie radzi.

Przedwyborcze obietnice Konstantego Radziwiłła oraz innych członków PiS nie zostały spełnione a premier nie poradziła sobie kompletnie z sytuacją kryzysową i w naszej ocenie zdezerterowała z negocjacji. Dlatego, bez precedensu w historii naszego kraju, do ataku na lekarzy przystąpiły prorządowe media oraz zastępy internetowych trolli, prawdopodobnie inspirowanych i sterowanych z centrali.

Reklamy

Ten obrzydliwy atak na ludzi, którzy na codzień dbają o nasze zdrowie i życie nie mógł oczywiście ujść uwadze internautów, którzy w ostrych słowach piętnują niegodziwych dziennikarzy i publicystów. Cała akcja to także kolejna odsłona wojny medialnej, którą prowadzi PiS przeciwko każdej grupie społecznej, którą uważa za przeciwną sobie. Co jest przyczyną tak desperackiego i fatalnie odbieranego społecznie ataku? Przede wszystkim strach, strach przed upadkiem i oderwaniem, a właściwie odspawaniem od stołków.

Kaczyński i jego współpracownicy muszą sobie zdawać sprawę, że gdy nastawią do siebie negatywnie lekarzy, a ci zaczną w gabinetach, szpitalach i przychodniach przekazywać informację, że PiS atakuje służbę zdrowia i nie chce pomóc pacjentom, to jest po tej partii. Starsi ludzie będą o tym pamiętać i mimo bardzo ostrej kontroli nad TVP oraz próbami „damage control” w internecie, PiS na równi pochyłej poleci w dół. Sytuacja jest tym bardziej prawdopodobna, że do strajku mogą przystąpić za moment pielęgniarki, ratownicy medyczny oraz… nauczyciele. W tej ostatniej grupie wręcz wrze po tym, jak okazało się, że w przyszłym roku kolejne tysiące nauczycieli pójdą na bruk.

„- Władza szuka winnego chaosu w służbie zdrowia. Znaną od dawna metodą złodziejską jest krzyczeć: „łapaj złodzieja”. To jeden z najlepszych sposobów, by odwrócić od siebie uwagę. Część mediów, które sprzyjają władzy, podejmuje to zadanie. Stąd obecna akcja, która ma znamiona nagonki na środowisko lekarskie” – mówił Konstanty Radziwiłł, lekarz, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, w rozmowie z Joanną Lichocką („Gazeta Polska”).”

A naszym zdaniem atakowanie lekarzy, szczególnie dlatego, że czują się oszukani przez PiS, jest naprawdę obrzydliwe i nie mieści się w kanonie zachowań, które są społecznie akceptowalne.

A w internecie wrze:

 

Źródło: twitter

Musisz o tym wiedzieć!