Tak władza uderza do głowy. Członek PiS kiedyś walczył z upolitycznieniem sądów, dzisiaj to wspiera

O zaskakującej metamorfozie Łukasza Piebiaka, która jest zagadką dla środowiska sędziowskiego donosi TVN24 w programie „Czarno na białym”. Pabiak kiedyś walczył o odpolitycznienie sądów, dziś firmuje podporządkowanie ich politykom partii rządzącej. Kiedyś sędzia, dziś wiceminister sprawiedliwości.

„Stanowisko pana sędziego Piebiaka jest zdecydowanie różne od stanowiska pana ministra Piebiaka” – ocenił w „Czarno na białym” Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów „Iustitia”. „Teorie na ten temat są różne. Jedna jest taka, że dał się kupić za cenę stanowiska, a inna taka, że jest po prostu wyrachowanym cynikiem, który gra tylko na siebie” – stwierdził z kolei inny sędzia, dawny kolega Piebiaka.

„W zarządzaniu nie ma miejsca na demokrację” – mówił Łukasz Piebiak w Sejmie, kiedy forsował ustawę dającą ministrowi sprawiedliwości władzą nad sądami poprzez prawo powoływania i odwoływania prezesów sądów arbitralną decyzją, bez żadnych konsultacji. Tymczasem jeszcze pięć lat temu Piebiak twierdził, że „przyznanie władzy politycznej takich kompetencji to ogromne ryzyko”. Dziś w oddaniu władzy ministrowi sprawiedliwości nie widzi nic złego.

Źródło: TVN24

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Janusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz
Gość
Janusz

To dość oczywiste: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.