Manipulacje TVP, czyli kawior z oliwek. Jak opluwają rezydentów

Kolejny dzień trwa strajk lekarzy rezydentów, których jednym z wielu postulatów jest podwyżka. rezydenci zarabiają ok. 2100-2400 zł miesięcznie. Głównie chodzi im jednak o poprawę warunków pracy. Media prorządowe skupiają się jednak na sprawie podwyżki i w mediach społecznościowych szukają haków na rezydentów wyciągając z ich profili wszystkie zdjęcia mogące pokazywać jakikolwiek luksus.

Na antenie TVP i na portalu TVP.info ukazał się temat: „Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem”. Na pierwszy ogień poszła strajkująca Katarzyna Pikulska. Dziennikarze TVP „przetrzepali” jej profil na Facebooku i wyciągnęli wszystko, co mogło pasować do ich wizji lenia pasącego się za granicą. Zapomnieli o jednym: lekarz ma prawo do przerwy w pracy. Zdjęcia zostały wykonane wtedy, gdy Pikulska jako lekarka pojechała do Kurdystanu, ale nie w trakcie udzielania pomocy medycznej, a w przerwach. Ich autorem jest Paweł Szczuciński lekarz i doradca w Klubie parlamentarnym Kukiz’15. Co ciekawe TVP Info relacjonowała ten wyjazd i na ich zdjęciach i w relacjach jest Pikulska w trakcie udzielania pomocy.

Tymczasem narracja godna służb PRL spowodowała teraz wylew nienawiści na lekarkę. jej profil na Facebooku pełen jest wyzwisk od internautów. Wszystko dlatego, że lekarka bierze udział w antyrządowym proteście.

Tymczasem Przedstawiana jako miłośniczka luksusowych podróży Katarzyna Pikulska z Porozumienia Rezydentów – wielokrotnie jeździła do krajów biednych lub zniszczonych wojną. Jak mówi OKO.press, jako wolontariuszka rządowego programu Polska Pomoc była m.in. w Kurdystanie i Tanzanii.

https://twitter.com/SzczucinskiP/status/919468201225998336

Internauci zwrócili uwagę juz na bolszewickie metody szczucia mediów prorządowych:

Kampania oczerniania lekarzy rezydentów odbywa się według najgorszych standardów komunistycznych. Warto przypomnieć w tym miejscu instrukcję Stefana Olszowskiego, działacza PZPR, dla pionu propagandy z tamtych czasów.

Źródło: Facebook, Twitter, TVP.Info

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
kmacrichat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kmac
Gość
kmac

Wydział propagandy PiSuarów działa według standardów z najlepszych czasów PZPR.

richat
Gość
richat

p1 . Jeśli podniosą płace rezydentom , pracującym dziś na 3 etaty , to oni zaczną pracować na 1 etat , bo tyle im wystarczy . Kim obsadzą 2/3 etatów w szpitalach ? . p2 . Jaka piękna okazja zaszantażować społeczeństwo – owszem podniesiemy rezydentom , ale wymaga to podniesienia składek na ubezpieczenie zdrowotne o 137 % .