[Counter-Box id="1"]

Kolejny dzień trwa strajk lekarzy rezydentów, których jednym z wielu postulatów jest podwyżka. rezydenci zarabiają ok. 2100-2400 zł miesięcznie. Głównie chodzi im jednak o poprawę warunków pracy. Media prorządowe skupiają się jednak na sprawie podwyżki i w mediach społecznościowych szukają haków na rezydentów wyciągając z ich profili wszystkie zdjęcia mogące pokazywać jakikolwiek luksus.

Na antenie TVP i na portalu TVP.info ukazał się temat: “Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem”. Na pierwszy ogień poszła strajkująca Katarzyna Pikulska. Dziennikarze TVP “przetrzepali” jej profil na Facebooku i wyciągnęli wszystko, co mogło pasować do ich wizji lenia pasącego się za granicą. Zapomnieli o jednym: lekarz ma prawo do przerwy w pracy. Zdjęcia zostały wykonane wtedy, gdy Pikulska jako lekarka pojechała do Kurdystanu, ale nie w trakcie udzielania pomocy medycznej, a w przerwach. Ich autorem jest Paweł Szczuciński lekarz i doradca w Klubie parlamentarnym Kukiz’15. Co ciekawe TVP Info relacjonowała ten wyjazd i na ich zdjęciach i w relacjach jest Pikulska w trakcie udzielania pomocy.

Reklamy

Tymczasem narracja godna służb PRL spowodowała teraz wylew nienawiści na lekarkę. jej profil na Facebooku pełen jest wyzwisk od internautów. Wszystko dlatego, że lekarka bierze udział w antyrządowym proteście.

Tymczasem Przedstawiana jako miłośniczka luksusowych podróży Katarzyna Pikulska z Porozumienia Rezydentów – wielokrotnie jeździła do krajów biednych lub zniszczonych wojną. Jak mówi OKO.press, jako wolontariuszka rządowego programu Polska Pomoc była m.in. w Kurdystanie i Tanzanii.

https://twitter.com/Suwerenna/status/918844956961329152

https://twitter.com/SzczucinskiP/status/919468201225998336

Internauci zwrócili uwagę juz na bolszewickie metody szczucia mediów prorządowych:

Kampania oczerniania lekarzy rezydentów odbywa się według najgorszych standardów komunistycznych. Warto przypomnieć w tym miejscu instrukcję Stefana Olszowskiego, działacza PZPR, dla pionu propagandy z tamtych czasów.

Źródło: Facebook, Twitter, TVP.Info

Poprzedni artykułPosłowie PiS składają propozycje korupcyjne? Kukiz oskarża
Następny artykułNienawidzą zawodów niezależnych od Państwa, czyli od nich. Giertych znów ostro o rządach PiS