[Counter-Box id="1"]

Wicepremier Mateusz Morawiecki łączy ministerialną pracę w dwóch resortach: finansów i rozwoju. Najwyraźniej nie jest to łatwe zadanie, gdyż oba resorty tak ze sobą współpracowały, że przygotowano wykluczające się dokumenty w sprawie podatku CIT i PIT. Oba projekty ustaw mają wejść w życie 1 stycznia 2018 roku – podaje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Batem na nieuczciwych przedsiębiorców ma być projekt Ministerstwa Finansów. Ma on ograniczyć sztuczne generowanie strat podatkowych i nadmiernych płatności z tytułu odsetek, żeby móc je odliczać od podatkowego przychodu – podaje “DGP”.

Reklamy

Swoją wersję zmian w podatkach CIT i PIT przygotował też resort rozwoju. Propozycje drugiego z ministerstw podległych Morawieckiemu idą w przeciwnym kierunku i zakładają poluzowanie przepisów o rozliczaniu strat i zaliczaniu odsetek do podatkowych kosztów.
Pierwszy z projektów został już przyjęty przez rząd, nad drugim trwają konsultacje. Resort finansów i rozwoju nie komentuje sprawy. Nowelizacje mają wejść w życie od nowego roku, co oznacza, że muszą zostać opublikowane w Dzienniku Ustaw do końca listopada.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Poprzedni artykułBędą kolejne podwyżki? Wszystko przez nowy podatek PiS.
Następny artykułPo artykule u Karnowskich słychać… salwy śmiechu